Wpis z mikrobloga

Cześć, zostało mi kilka dni na złożenie papierów na studia. Mam rozterkę, co wybrać i gdzie. Wypoki pomożą?
Myślałem nad informatyką na pwr, by potem iść w "danologię" czyli coś związanego z big data - taki kierunek jest na pw w wawie. Interesuje mnie informatyka, jednak nie programowałem dużo wcześniej. Kręci mnie też fizyka - stąd fizyka techniczna/informatyka techniczna (stosowana) agh. Ktoś potrafi opisać te kiernunki, co po nich jest w rzeczywistości?

#studia #studbazacontent
#praca #programowanie #nauka

Ps. można się kierować stroną [http://ela.nauka.gov.pl/#] ? prawde tam piszą?
ps2 po jagiellońskiej informatyce raczej nic nie ma, cnie?

Jakie studia?

  • PWR - informatyka, danologia 28.6% (18)
  • PW - informatyka 22.2% (14)
  • AGH - informatyka 9.5% (6)
  • AGH - fizyka techniczna 33.3% (21)
  • AGH - informatyka techniczna 6.3% (4)

Oddanych głosów: 63

  • 17
  • Odpowiedz
@WidacZabory: @jestemtunew: w sumie to nie chciałem iść do Polski studiować, ale matury zweryfikowały wiedzę. Raczej chciałbym studiować, by poznać temat lepiej. Zawsze mogę zmienić studia, a na własną rękę raczej ciężko by mi się było czegokolwiek nauczyć. Jestem komformistą - z ambitnymi ludźmi staje się ambitny i więcej pracuje niż bez konkurencji.
  • Odpowiedz
Zawsze mogę zmienić studia, a na własną rękę raczej ciężko by mi się było czegokolwiek nauczyć.

z ambitnymi ludźmi staje się ambitny i więcej pracuje niż bez konkurencji.


To się jeszcze zdziwisz z tymi ambicjami na studiach.
  • Odpowiedz
@MeetU: I myślisz, że będziesz w gronie samych ambitnych ludzi? Chłopie, ponad połowa ludzi odpada już po 1 sesji. Nie, wysokie progi to nie żaden filtr. Zresztą, co ja będę tłumaczył. Pójdziesz to zobaczysz, potem wrócisz do tego postu w styczniu i przyznasz mi racje. XD

#!$%@?ąc już od tego, że większość ludzi poszła na kierunek z przypadku i w ogóle nie wie co tam robi ale tutaj nie ma
  • Odpowiedz
@warning_sign: No to proste, ale lepiej iść na agh niż do np. krosna studiować informatyke. Tu chodzi o prawdpodobieństwo, nie oczekuje cudów, ale środowisko raczej wiadomo gdzie przychylniejsze będzie.
  • Odpowiedz
@vssv: No właśnie, tylko czy dla laika, który chciałby poznać dziedzinę, wybierać się na uniwersytet jest dobre? UW chyba najlepsze, ale dla zdecydowanych ludzi, co chcą robić w życiu na 100%
  • Odpowiedz
@warning_sign: jeśli wysokie progi i wysoka liczba laureatów nie oznaczają średnio ambitniejszych studentów, to nie wiem co jest tego wyznacznikiem. Pewnie, że to nie jest tak, że z automatu osoba, która dobrze napisała maturę, poradzi sobie na studiach, ale jeśli połowa studentów nie była w stanie napisać matury z matmy rozszerzonej na więcej niż 20%, to coś jest na rzeczy.

@MeetU: akurat czy to uniwersytet czy nie to
  • Odpowiedz
@MeetU: Na pewno nie słuchaj #!$%@?, że ucz się programowania sam a na infę nie idź, bo to bujdy na resorach. Dotyczą niewielkiej części naprawdę uzdolnionych.
I najlepiej nie słuchaj też rad ludzi na wykopie na temat wyboru konkretnego kierunku studiów.
  • Odpowiedz
@MeetU: AGH infa --> dużo programowania niskopoziomowego i dużo matematyki, AGH fizyka tech --> po tym najlepiej zaczepić się w czym ala solaris lub cern, generalnie specyficzny kierunek.
  • Odpowiedz
Może ktoś powiedzieć, czym się de facto różni fizyka techniczna na AGH od PWr i co lepsze jeśli chodzi o perspektywy pracy w Polsce?
  • Odpowiedz