Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania

Dzień dobry, wczoraj spowodowałem wypadek samochodowy, w wyniku czego ucierpiała pewna niewiasta (pasażerka motocykla, w który uderzyłem). Nie będę zagłębiał się w szczegóły tego zdarzenia, przyznam tylko że ja jestem winny i przeze mnie dziewczyna spędziła wieczór w szpitalu (uszkodzona noga, jeszcze nie wiadomo czy sprawa zakończy się mandatem, czy w sądzie; zależy to od jej uszczerbku na zdrowiu). Po zdarzeniu na miejscu pojawiła się karetka która przewiozła poszkodowaną do szpitala, policja i narzeczony kobiety. Wszystko załatwiliśmy spokojnie bez zbędnych nerwów, bez żadnych wyrzutów i obelg, w związku z poczuwam się do jakiejś rekompensaty straconego czasu i nerwów przez uczestników tego zdarzenia i tutaj pojawia się moje pytanie, czy waszym zdaniem wypada sprawić poszkodowanej (za uszczerbek na zdrowiu) i jej narzeczonemu jakiś prezent? (za stracony czas i nerwy (musiał wziąć UNŻ, dwie godziny przed rozpoczęciem pracy)).

Jak macie jakieś doświadczenia w temacie tego jak wygląda rozprawa (w przypadku, gdyby okazało się że uraz jest poważniejszy) to też chętnie przeczytam jakieś rady.
#policja #wypadek #prawo #ruchdrogowy #problemy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#anonimowemirkowyznania


Dzień ...

źródło: comment_HIKh72GpUG8vszxB9ACkFLEJ174IiBev.jpg

Pobierz
  • 11
ale Tobie i tak odbiorą prawko


@kipowrot: niekoniecznie. W przypadku trzeźwych sprawców wypadków drogowych sąd może ale nie musi orzec zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W praktyce orzeka tylko wtedy, gdy jest rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo, jak już napisała @zielona_kulka jeśli pokrzywdzona nie odniosła tzw. "ciężkich" obrażeń, to są bardzo duże szanse na warunkowe umorzenie postępowania.