Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie, czy może mi ktoś wyjaśnić, jak to jest możliwe, że patrząc na progi z ubiegłego roku na Politechnice wrocławskiej, która we wszelakich rankingach stoi dużo wyżej od poznańskiej nie dostałbym się bodajże na dwa (jakies gowniano-matematyczne) kierunki, a na PP jedyne na co mógłbym liczyć to jakieś pierdu pierdu ekologie i inne tego typu śmieszne kierunki? #politechnikapoznanska #politechnikawroclawska #studia #pwr #pp
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Eostre właśnie zawsze starałem sie ich nie brać zbyt poważnie, ale jakiś głos wewnątrz mnie mi jednak podpowiada, że tak z dupy tego, że PWr jest jednak lepsza nie wyczarowali, co nie xD
  • Odpowiedz
tak z dupy tego, że PWr jest jednak lepsza nie wyczarowali


@adams99: pytanie zawsze brzmi "lepsze, ale w czym?"
już pominę, że możesz patrzeć na rankingi naukowe zamiast dydaktyczne (nie będę tłumaczył różnicy), ale nawet metodologia dla porównań dydaktycznych często opiera się np. na porównaniu ilości nagrodzonych prac inżynierskich/magisterskich, wygranych konkursów itp. - a wtedy takie porównanie jest przydatne jedynie dla wybitnych, a nie dla ogółu
do porównania z najlepszą metodologią
  • Odpowiedz
absolwent PP zarabia 0,93 średnich zarobków w województwie, a absolwent PWr 0,90 średnich zarobków w województwie


@padobar: to kompletnie nic nie mówi. Jeżeli już mowa o zarobkach absolwentów to powinno się patrzeć tylko na poszczególne kierunki. Na całej uczelni jest ogromny przedział kierunków i zarobki mają ogromne znaczenie od studiowanego kierunku.
  • Odpowiedz
pwr ma to do siebie, że bierze wszystkich a potem 3/4 #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)


@PaNaTypa: Dokładnie to "miało to do siebie" - przed reformą i obcięcie dotacji per student ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz