Wpis z mikrobloga

Mirki.
Zamierzam zakupić drukarkę 3d na #gearbest To pierwszy większy zakup na tym portalu.
Jaki rodzaj wysyłki wybrać aby zakup był bezpieczny i nie narazić się na dodatkowe koszta?

Na czasie mi nie zależy tak jak na ekonomicznym aspekcie transakcji, a przede wszystkim na pewności dostarczenia paczki. Zamieszczam screen poniżej. Jak rozumiem we wszystkich wypadkach jest to przesyłka z magazynów wewnątrz unii (GB?) więc raczej bez opłat celnych... Natomiast czy dopłata do opcji "express" oznacza jedynie priorytet w dostarczeniu, czy też dodatkowe ubezpieczenie (gdzieś się z tym spotkałem).

#druk3d #drukarki3d #chinskiecuda
Sandman - Mirki.
Zamierzam zakupić drukarkę 3d na #gearbest To pierwszy większy zaku...

źródło: comment_p8NLhzEXB7nu5OgD2cmc8894YUOfYaMG.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Jaki rodzaj wysyłki wybrać aby zakup był bezpieczny i nie narazić się na dodatkowe koszta?


@Sandman: Priorityline to EU Priorityline lub EUExpress

Jak rozumiem we wszystkich wypadkach jest to przesyłka z magazynów wewnątrz unii (GB?) więc raczej bez opłat celnych...


zależy z jakiego magazynu jest to wysyłane

Natomiast czy dopłata do opcji "express" oznacza jedynie priorytet w dostarczeniu, czy też dodatkowe ubezpieczenie (gdzieś się z tym spotkałem).


ten express to tylko
  • Odpowiedz
@Sandman: orientacyjne czasy dostarczenia i dostępność przesyłki kolejowej wskazują, że to nie magazyn europejski. Jak weźmiesz Priority Line VAT nie będzie. Jak nie zależy na czasie weź Priority Line Europe Railway PM [darmowe, ale idzie do 2mcy]
  • Odpowiedz
przy priorityline od roku nie słychać o VAT więc raczej spokojnie


@Andczej: Super. Powiedz mi, dawno nie korzystałem z PayPala. Nie mam obecnie karty w USD? Dużo stracę na podpięciu karty w PLN i zapłatę za przedmiot?
  • Odpowiedz
Dużo stracę na podpięciu karty w PLN i zapłatę za przedmiot?


@Sandman: załóż sobie revolut i zrób karte wirtualną, zajmie ci to 5 minut, potem podepnij ją do paypala i ustaw przewalutowanie na wystawce karty

korzystając z https://cebula.online

200$ =

Revolut:
742.76PLN

Paypal.com:
776.26PLN Drożej o 33.50PLN

jeślibyś płacił zwykłą kartą przez PayPal i ustawił na PP przewalutowanie na wystawce karty to może wyjść taniej (zależy od TOIP banku)
  • Odpowiedz