Wpis z mikrobloga

Jakie znacie zdrowe, tanie jedzenie, które nie wymaga przygotowania? Mam na myśli coś, co można kupić w każdym sklepie i po prostu zjeść. Coś w stylu bułka pełnoziarnista + masło orzechowe. Albo granola + jogurt. Albo serek wiejski i cośtam. Zaznaczam, że musi być w miarę zdrowe i zrównoważone. Nie twierdzę, że to co podałem jako przykład takie jest. Ostatnio prowadzę taki tryb życia, że jeden posiłek jem na mieście, a resztę jem właśnie w taki sposób. Wychodzi w miarę tanio i bardzo szybko, codziennie wracając do domu przechodzę przez sklep, więc nie muszę się martwić o przechowywanie. Problem w tym, że kręcę się wokół trzech potraw i chciałbym to urozmaicić.
#dieta #gotujzwykopem
  • 15
  • Odpowiedz
@mips: w niektórych sklepach możesz znaleźć sałatki ze świeżych warzyw w plastikowych kubkach z dipem przyklejonym do wieczka, jadam je regularnie na śniadanie. Polecam też zestaw puszka tuńczyka+bułka.
  • Odpowiedz
@mips: Nie doczytałam, że napisałeś, żeby było bez przygotowania. Może coś w stylu jogurt naturalny plus musli? Wszystko z jogurtem naturalnym to dobre połączenie. Wszędzie można kupić paczkowany mix do sałatki. Do tego pomidorki koktajlowe i bułka.
  • Odpowiedz
  • 0
@mips plus cytryna albo sól jeśli nie lubisz smaku. Można z chlebem, jakimiś wafelkami ryżowymi, do sałatki, kurczaka czego tylko chcesz :)
  • Odpowiedz
@mips serek wiejski + wafle ryzowe/grahamka

tunczyk z wody + to co wyżej

No a jak brakuje tluszczy w diecie to chyba najprostsze co moze byc: orzechy, pestki dyni(chociaz tu t+ww).

odzywka białkowa + płatki jaglane/owsiane/orkiszowe w szejkerze.
  • Odpowiedz