Wpis z mikrobloga

  • 8
#mechanikasamochodowa #mercedes
Witam Mirasów! Od 3-4 lat jestem w posiadaniu Mercedesa W140 S500 z 95 i niestety stałem się ofiarą "patologii polskich warsztatów" na terenie Poznania i okolic (Morasko i Szczepankowo). Nie będę się rozpisywał bo ta historia ma schemat jak większość tego typu opowiastek o Januszach mechaniki/dotrzymywaniu terminów.
Poszukuję osoby, która zajmuje się mechaniką samochodową i posiada odpowiednie miejsce (kanał/podnośnik). Chciałbym przeprowadzić:
- serwis olejowy skrzyni biegów
- serwis olejowy silnika
- wymiana sprężyn przedniego zawieszenia
Najważniejszą kwestią dla mnie jest uczestniczenie w naprawach. Nie chodzi o patrzenie na ręce, ale na możliwość nauczenia się serwisowania tego konkretnego modelu i przy okazji pomocy w naprawach.
NIE SZUKAM DARMOWEJ POMOCY! - chcę zapłacić tyle ile będzie życzyła sobie dana osoba. Dyspozycyjność czasowa z mojej strony nieograniczona.
Strasznie mi zależy na tym egzemplarzu i nie chcę znowu oddawać go do osób, które nie będą miały szacunku do mnie i do mojego samochodu.
Bardzo proszę o pomoc!!
Parter - #mechanikasamochodowa #mercedes 
Witam Mirasów! Od 3-4 lat jestem w posiadan...

źródło: comment_kd7qAky8dTrEdqum8p0g4kQxPnpgOoUP.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@strawberian
- brak dotrzymywania terminów
- brak komunikacji z klientem
- brak potwierdzeń wykonanych napraw
- brak paragonów/faktur
- brak dostatecznej wiedzy
- brak pozostawienia samochodu w czystości
- brak wiarygodności w przeprowadzone naprawy
- brak kultury osobistej
- brak odpowiedzilnowci za popełnione błędy
  • Odpowiedz
@Parter: nie wychodzi się od mechanika jak nie dostaniesz paragonu/faktury albo po prostu nie płacisz.

A z innej beczki to świetne auto. Możesz coś więcej o nim opowiedzieć? Ile cię kosztowało jakie ceny tych napraw, spalanie w mieście itp?
  • Odpowiedz
@Parter: Powiem, tak nie znajdziesz dobrego warsztatu do tego auta. Jest jedna osoba w Radomiu co jest pasjonatem tego modelu ale 140tek do roboty ma kolejkę ;) Napisz co masz do zrobienia to postaram się pomóc gdzie jest problem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@m00n Siemasz! To co muszę zrobić to:
- serwis olejowy silnika (teraz jest 10w40 Motul) zastanawiam się na innym.
- serwis olejowy skrzyni (4-bieg). Chcę zobaczyć czy coś w nim nie pływa. Na zimnej skrzyni zmienia biegi bez najmniejszego szarpnięcia, na rozgrzanej delikatnie czuć zmianę biegów, redukuje bardzo dobrze, przy wstecznym czuć wyraźny skok karoserii.
- silnik się nie dogrzewa w chłodne dni (80 stopni), w gorące dni potrafi dojść do około
  • Odpowiedz