Wpis z mikrobloga

Miretrzky złote, moja analiza i długofalowa strategia dotycząca złota. Kto ma konto na TradingView.com zachęcam do zalajkowania - zależy mi na dość długiej tam ekspozycji mimo że już jestem na pierwszej stronie :) Całość jest niżej rozwinięta kolejnymi ujęciami czasowymi i będzie aktualizowana o decyzje wraz z rozwojem sytuacji:

KLIK: https://www.tradingview.com/chart/XAUUSD/j8T4QZO7-Golden-rain-how-low-can-we-go-What-with-2-5-long-trend/

Zachęcam też do dyskusji zarówno tutaj jak i tam jakie są wasze opinie na temat tego rynku :)

#zloto | #gielda | #forex | #tradingview | #trading | #spekulacja
Saeglopur - Miretrzky złote, moja analiza i długofalowa strategia dotycząca złota. Kt...

źródło: comment_PU4goIriUJDb403pSmXrOPswD6oiAlO5.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Saeglopur: ty to jesteś #ekspert. Dorysowałeś dwie linie w paincie i dopisałeś losowe wartości, opisując wszystko ekonomicznym bełkotem. No ale... reszta też tak robi i trzepie za to grubą kasę. Ekonomista here ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@kapuczina_corki_somsiada: Po poziomie twojej wypowiedzi mam wątpliwość czy w ogóle odpowiadać ale może i innych to trochę pokieruje.

Po pierwsze jest do tego wszystkiego obszerny opis który poszczególne kwestie mocuje i uzasadnia, jeśli postrzegasz to jako bełkot to powinieneś się zastanowić od czego zacząć sensowne pytania a nie ignorancką krytykę. Po drugie nie są to kreseczki przypadkowe a też umocowane odniesienia do wartości historycznych z okresu ostatniego 2,5 roku, zniesienia Fibonacciego
  • Odpowiedz
Ale tak w skrócie, kupować czy czekać?


@Nartenlener: Niestety czekać i to nawet jeśli tak jak i ja przewiduje się docelowy powrót na szczyty czyli 1800-2000 USD na przestrzeni powiedzmy do 3 lat. Mimo wszystko póki co będą spadki na złocie (są bo ruszyły) i potrwa to jeszcze solidne miesiące najwyraźniej).
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Zastanawie mnie tylko gdzie te pieniądze ze złota wędrują. Średnie giełdy w europie jak np GPW mają odpływ kapitału, w USA też powoli coraz ciężej o wielkie wzrosty, krypto leży, surowce np ropa też spadek lub konsolidacja.

Bardzo ciekawa sytuacja :)
  • Odpowiedz
@Nartenlener: W olbrzymim stopniu wynika to bezpośrednio z umacniania się dolara więc to co jest w nim bezpośednio wyrażone nominalnie tanieje - to jeden z czynników aktualnych zmian cen właśnie na złocie. Drugi taki ważny czynnik to owszem nadal nie różowa perspektywa dla świata ale to że w ostatnim miesiacu MASA tych problemów została zaadresowana i wprost podjęto przeróżne działania (w mega wielkim skrócie) w tym wręcz w kwesitach pokojowych w
  • Odpowiedz