Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@magenciorek: Wkrętarka, żabka, albo francuz do odkręcania śrub, śrubokręt z wymienialnymi różnymi końcówkami, pakuły i pasta uszczelniająca, kombinerki
ps. deskę do wc przykręcisz bez używania narzędzi. Pod spodem masz plastikowe nakrętki, które odkręcisz ręką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@magenciorek: Masz złe podejście do tematu. Narzędzia trzeba kupić takie na które jest zapotrzebowanie w danej chwili.
Wspomniany wcześniej zestaw bitów nie sprawdzi się wszędzie z racji konstrukcji.
-zestaw kluczy
-wkrętaki
-młotek
później: wkrętarka, wiertarka, szlifierka kątowa, wiertła do metalu, drewna, betonu i w cholerę innych gadżetów.
Niebieskiego paska sobie znajdź co zrobi to wszystko za ciebie.
  • Odpowiedz
@magenciorek: W Biedrze pojawiają się dość tanie i całkiem przyzwoite za taką cenę zestawy bitów, kluczy etc. Nie będziesz z tego korzystała na skalę przemysłową, więc powinno spokojnie wystarczyć na parę lat.

Dobrą opcją jest też multitool - masz kombinerki, nóż i śrubokręty w jednym, a to narzędzia, które przydają się najczęściej.
  • Odpowiedz
@Silikon: wtf czemu niby niebieski ma za nią robić? Nie jestem feministką lecz wołam jedynie o to by nie traktować kobiety jak osoby niepełnosprawne - nie trzeba nas wyręczać w takich pracach (można też powiedzieć że nie trzeba nam robić parytetów i akcji „zatrudniamy tylko kobiety” bo to jest krzywdzące że patrzy się na to czy jest między nogami picza a nie patrzy się na umiejętności i doświadczenie).
  • Odpowiedz
  • 2
@magenciorek kochana taśma dwustronna, trytytki różnej wielkości, taśma izolacyjna, klej do drewna np wikol, klej typu kropelka, klej montażowy, zwykla tasma klejaca. Śrubokręty płaskie i gwiazdki, najlepiej z magnesem na końcach, różne wielkosci, od mini maniunich do dużych. Kombinerki porządne tez sie przydają. Klucze plaskie, rzadko używam ale tez sie przydają. Koniecznie zestaw kluczy imbusowych. Młotek duzy, maly a jesli domowe diy to gumowy.
Jesli planujesz coś tapicerowac to gwoździe tapicerskie i
  • Odpowiedz
  • 1
@Truski domowe ozdoby (np doniczki, zegar naklejany na ścianę). Sprawdzam na bieżąco kilka kanałów o dyi, jednak dużo jest słabych (zrób sobie laczki z kleju itp ())
  • Odpowiedz
  • 1
@magenciorek mam całą komórkę szpeju a i tak czegoś zawsze #!$%@? braknie i dymam do obi po te ich gównonarzędzia, choć teraz już rzadziej. Wkretarka/wiertarka to podstawa, jakiś zestaw wierteł, śrubokrętów, najlepiej z bitami to od razu ci się przyda do wkrętarki. Klucz francuski albo dwa, mniejszy i większy, ew żabka. Jak poważniejsze wiercenie to imo tylko SDS. Kątówka też się przydaje, piłka do drewna i do metalu etc
  • Odpowiedz
  • 0
@Dimi dziękuję za odpowiedź. Właśnie sobie kompletuje taki zestaw (stopniowo) :) wiem, że ciężko jest mieć 100% satysfakcjonujący zestaw - my tak mamy z kosmetyczka.
  • Odpowiedz