Wpis z mikrobloga

Szybka opinia o Lenovo Watch 9. Jako zwykły zegarek jest naprawdę spoko. Wygląda bardzo dobrze, zwraca uwagę. Do tego szkło szafirowe w tej cenie to szok. Szkoda tylko, że wodoszczelny do 5atm, tak naprawdę strach w nim wejść pod prysznic, nie mówiąc już o pływaniu. Ale nie nożna mieć wszystkiego za 80zł.

Jeśli chodzi o funkcje smart to jest już dużo gorzej. Aplikację na iOS konfiguruje się szybko, połączenie z zegarkiem bezproblemowe. Co mamy w środku?
- Krokomierz, działa raczej poprawnie.
- Monitorowanie snu. Niestety, nie sprawdzałem, bo nie wyobrażam sobie spać z tym na ręce. Podejrzewam, że po prostu mierzy fazy snu na podstawie tego jak w danym momencie się poruszam.
- funkcja migawki aparatu. Działa ok, ale w sumie po co to komu. Potrzebny jest przecież jakiś tripod, ale te z kolei i tak mają piloty bluetooth
- badanie pulsu na podstawie aparatu w smartfonie. Wtf? Możecie to sobie przetestować sami, ściągnijcie apke Lenovo, do tego nie trzeba zegarka. Niemniej w życiu bym temu nie zaufał.
- budzik - beznadziejny w porównaniu do mi banda 2. Oczywiście i tak nie zamierzałem w tym spać, ale przetestowałem za dnia. Wibracje bardzo słabe i trwają krótko. Mnie by nie obudziły.
- powiadomienia wibracyjne - są ok

Generalnie polecam osobom, które za niewielkie pieniądze chcą ładny zegarek. Funkcje smart są tylko dodatkiem. Z takim zamiarem go kupowałem, więc jestem bardzo zadowolony.

#smartwatch #technologia #gadzety #chinskiecuda
  • 16
@brck89: Mi zależało tylko na krokomierzu i ten akurat jest bardzo dobry. Porównywałem nosząc przez cały dzień razem z Mi Band'em 2 na tej samej ręce i po ok. 20 tys. kroków rozjechał się tylko raptem o 40.
@qbad89: @brck89: @Erehr: @brck89: Pytanko mam, kupiłem niedawno lenovo watch 9, po wgraniu nowego softu jakby blutooth na nim przestał działać, mieliście coś kiedyś podobnego, jakiś pomysł jak to naprawić? Żadne urządzenie go nie widzi. Bateria zmieniona na nową, dłuższe trzymanie gizuka, jakieś diody, wibracja itp , przycisk restart nic nie daje. help
@president wiesz co mialem tak ze swoim ze musze mocniej wciskac przycisk zeby zadziala, kiedys lapal normalnie bez wiekszek sily, mozliwe ze w Twoim podobnie cos zaszfankowalo i albo musisz mocniej przytrzymac albo poporstu wgl nie dziala przycisc :/
@qbad89: Generalnie to na przycisk reaguje poprawnie - diody się zapalają, wibruje po 12 sekundowym przytrzymaniu. Problem, że go nie widać przez bluetooth ani w kompie ani w żadnym telefonie :/