Wpis z mikrobloga

Takie trochę przemyślenia z dupy będą.

Zauważyliście, jak mangozjeby przecierają szlaki w świecie wideo?
Pierwsi zaczęliśmy używać kontenerów multimedialnych z wieloma strumieniami (najpierw .ogm, potem .mkv), stosować video-chaptery. Bezstratna ścieżka dźwiękowa we FLAC? Proszę bardzo!

HEVC i 10-bit to samo, mangozjeby zaczęły to forsować, jak jeszcze mało ktoś mógł to hardware'owo odtworzyć, ale zmniejszało wagę pliku i minimalnie poprawiało jakość obrazu, więc się jako tako przyjęło (głównie jednak w ripach blu-ray).

Ale największa rewolucja to chyba napisy w formacie Advanced SubStation Alpha. Dzięki nim można zrobić takie cuda jak na załączonym obrazku, ale również inne przydatne rzeczy, jak na przykład "wgrać" użytą czcionkę do pliku z napisami, dzięki czemu widz nie musi jej oddzielnie ściągać i instalować. Program do ich edycji jest jeden (Aegisub) i jest tak dobry, że nawet profesjonalni tłumacze Crunchyroll/Netflixa tego używają. Tymczasem tłumacze zwykłych seriali utknęli w poprzedniej dekadzie i nadal klepią pliki srt/txt w Subtitle Edit, z którymi są potem same problemy, jak chcesz zrobić timing do innej wersji.
#animedyskusja #anime
Kliko - Takie trochę przemyślenia z dupy będą.

Zauważyliście, jak mangozjeby przec...

źródło: comment_xeCo46IkR5EtG3MHAhIUpxUaBXoMBT6W.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@BluRaf: mam smarttv na androidzie i zwiększą ilością rzeczy bez problemu sobie radzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż na bdripach potrafi złapać zadyszkę bo ma tylko 2 rdzenie jak w starych smartfonach ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • Odpowiedz
@BluRaf: mam też lg z webos tylko nie wiem w której wersji a android załapie wszystko przez możliwości odtwarzaczy vlc, mx player czy kodi lub jeżeli plik okażę się zbyt ciężki mogę streamować obraz z pc do tv za pomocą aplikacji steam link gdzie jakość głównie zależy od jakości wifi lub od kabla (akurat mam świetny router) przez wifi mogę streamować gry lub bajki w 4k60fps ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz