Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam problem z zakładaniem chłodzeń na podstawkę am4? Boxowy cooler zakładałem z 2 godziny, bo przy wkręceniu lekko jednej śrubki przeciwległa sie podnosiła, ostatecznie użyłem bardzo dużo siły i jakoś się udało. Wczoraj próbowałem założyć chłodzenie SilentiumPC spartan 3 PRO, które według producenta jest kompatybilne z podstawką am4 no i jako, że ten cooler jest na zaczepy, to myślałem, że to błahostka i nie będzie problemu z jego zamontowaniem na płycie, ale za nic w świecie nie mogłem sięgnąć drugim zaczepem o ten plastik po tym, jak założyłem pierwszy zaczep. Po założeniu pierwszego zaczepu cooler jest zwrócony w jego stronę, aby stykał się z ihsem procesora trzeba go mocno docisnąć, a nawet wtedy nie ma możliwości, abym drugim zaczepem zdołał dosięgnąć do tego plastiku. Czy to normalne? Trzeba znowu używać siły czy ja coś źle robię? Obydwie te plastikowe części są zamocowane do backplate'u, obydwie są zwrócone w dobrym kierunku.

Wątpię, aby model płyty głównej i procesor był potrzebny w tym problemie, ale aby uniknąć pytań - jest to asus b350 prime plus z ryzenem 3 1200.

#amd #pcmasterrace #komputery
  • 9
@MondryPajonk: Z chłodzeniem bywa różnie, raz montuje się łatwiej, raz gorzej. Nie ma reguły.

Właśnie takie montowanie jest najgorsze, osobiście mi zdarzyło kiedyś połamać wszystkie zaczepy z chłodzenia na AM2 i rozwalić cały radiator do Core2Duo :)
@MondryPajonk: Lepiej nie dociskać na siłę, sam widziałem tak pękniętą płytę która o dziwo działała, bo ścieżki jakimś cudem nie zostały przerwane.

Ewentualnie zanieś do miejscowego serwisu, za 20 złotych maksymalnie powinni ci to zamontować. Lepsze to niż ryzykować uszkodzenie znacznie droższej płyty.
@MondryPajonk: Jeśli możesz, podeślij zdjęcie z jednej strony klipsa i z drugiej po założeniu pierwszego klipsa. Wszystkie coolery zakładane na oryginalną ramkę AMD trzeba mocno dociskać - taka uroda tego rozwiązania. Nie sugerujemy, że coś źle robisz, ale jeśli miałeś także problem z oryginalnym coolerem AMD, to może rzeczywiście klips nie wpada do końca w zagłębienie z pierwszej strony ramki. Ostatnio mieliśmy użytkownika, który miał podobny problem, ale okazało się, że