Wpis z mikrobloga

PKP zrobiło mi dzisiaj dzień ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wchodzę do pociągu, zajmuję miejsce, do odjazdu jakieś 5 min. Nagle drzwi się otwierają i wpada jakiś ciapak. Cały zdyszany podbija do konduktora i zaczyna się dialog (co ciekawe potrafił się posługiwać łamaną polszczyzną):
Ciapak: Dzień dobry, czy można bilet?
Konduktor: Uuu nooo, troche późno Pan przyszedł, ale można.
Ciapak wyjmuje kartę, ale zanim zdążył się odezwać konduktor powiedział, że nie można płacić kartą, niech leci szybko do kasy i tam kupi. Śniady kolega spojrzał na konduktora z lekką dozą niepewności i zapytał czy na pewno chwilę poczeka na co ten odparł, że jest jeszcze chwila czasu, niech biegnie.
Drzwi otworzyły się, ciapak wybiegł, a konduktor jak gdyby nigdy nic:


#pkp #heheszki
  • 143
  • Odpowiedz
konduktor nie ma krótkofalówki,


@Shishu: To, że w twojej firmie konduktorzy nie są wyposażani w RT, to nie znaczy że tak jest na całej kolei.

ale OP mówi o zwykłym
  • Odpowiedz
Mam znajomą, która kiedyś robiła na kasie w hipermarkecie. No i kiedyś kasują się u niej też jacyś dalekowschodni obywatele, pokazują paczkę mięsa mielonego i pytają po angielsku, czy tam nie ma wieprzowiny. Ona popatrzyła na paczkę, tam napisane "mięso wieprzowo-wołowe" i mówi im z uśmiechem, że nie, to nie jest wieprzowina. Oczywiście klienci to kupili.
Skąd o tym wiem? Bo napisała o tym na swoim FB z niesamowitą dumą, że dzięki
  • Odpowiedz
Po drugie instrukcja br21, a także instrukcje ruchowe jasno wskazują, że konduktor nie ma prawa podawać sygnału do odjazdu a jedynie używać tego sprzętu w sprawach bezpieczeństwa.


@Shishu: Masz straszne klapki na oczach, Br21 to instrukcja jednego przewoźnika. Ten przewoźnik to nie cały świat. O jakim sprzęcie mówisz? O radiotelefonie? Od kiedy radiotelefon służy do podawania sygnału odjazd? I konduktor może nie podaje sygnału odjazd, ale jak najbardziej jest zobowiązany
  • Odpowiedz
już w ogóle nie wspomnę kolego, że nie masz bladego pojęcia o klasyfikacji EZT, ZT i pociągach bo znalbys ta definicje. EZT to pojazd szynowy, który może służyć jako pociąg ale z samej definicji pociągiem nie jest tak samo jak pociągiem nie jest autobus szynowy.


@Shishu: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD To czym one sa? Samochodami?
  • Odpowiedz
br21 oparta jest na h21. Jestem ciekaw w jakich kolejach w Polsce konduktorzy mają prawo prawo podawać jakiekolwiek sygnaly poza alarmem przez radiotelefon, bo chyba zaczynasz fantazjowac jak OP.


@Shishu: Koleje Dolnośląskie.

Po drugie jakbys czytal caly wpis to rozmowa tyczyla sie uzycia radiotelefonu do nadania sygnalu odjazd czego nie wolno robic i zwróciłem na to uwagę.


@Shishu: Rozmowa tyczyła się sygnału gotów do odjazdu, który podawać przez
  • Odpowiedz