Wpis z mikrobloga

Wie ktoś skąd się bierze taka niechęć do nas u Niemców? Dla mnie to trochę zaskoczenie, nie powiem.

Ponad połowa (56 proc.) badanych Polaków i jedna trzecia (29 proc.) badanych Niemców odczuwa wobec sąsiedniego społeczeństwa sympatię. To wyraźna dysproporcja. Podobna tendencja występuję w odczuwaniu niechęci: 11 proc. Polaków odczuwa ją w stosunku do Niemców, ale aż 23 proc. Niemców w stosunku do Polaków.


#niemcy #polska #neuropa #4konserwy #ciekawostki
malyludeklego - Wie ktoś skąd się bierze taka niechęć do nas u Niemców? Dla mnie to t...

źródło: comment_5zfbBnV0MKPMtjsVHBV2SNeDeaMGvcqW.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego: Stare pokolenie to jeszcze ma trochę pozostałości "z czasów", może wpływ ma też napływ nisko wykształconych i o niskiej ogładzie pracowników. Był kiedyś na wypoku jakiś artykuł czy coś na temat dziewczyny która wzięła za męża Niemca. No i rodzina Niemca miała trochę problemy z tym, że ona jest Polką. Był nawet kawałek gdzie cyt. "czemu ona zawiniła, że jest Polką?" Nie przytoczę tego dokładnie bo już nie pamiętam co
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego: Tez nie widze tej niecheci. Mysle, ze to raczej problem we wschodnich Niemczech, bo raz ze mentalnosc troche inna, a i Polacy tez specjalnie sie o dobry wizerunek tam nie postarali xD
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego: Może dlatego, że nigdy jakoś nas nie lubili? Polaków na zachodzie często reprezentują dwa rodzaje ludzi. Pierwszy identyfikuje się z Polską, ale to w zasadzie patologia albo złodzieje. Drugi na Polskę "pluje", bo nią gardzi, jest intelektualistami, często wykształconymi za niemieckie pieniądze.
  • Odpowiedz
Może dlatego, że nigdy jakoś nas nie lubili?


@Okcydent: heee???
najwiekszą niechęc do polaków maja sami polacy ;)
najwieksza niechec do niemców maja również polacy :)
wyezej juz tu ktos napisal ze na wypoku widac to najlepiej ;)

a co do samych "statystyk" to smiem wątpic w ich prawdziwosc :)
ewetntualnie byly robione na zamowienie

przez moją prawie dwudziestoletnią karierę jeszcze ani razu nie spotkalam sie z niechecią ze strony niemiemców...
  • Odpowiedz
Pierwszy identyfikuje się z Polską, ale to w zasadzie patologia albo złodzieje


nie chcialam tego wczesniej pisać ale @Okcydent: ma troche racji :)
pewnie duzo moze zalezec od tego KTO jest TYM polakiem :)
jesli spotkalabym na miescie typowego polskiego dresa to rowniez podeszlabym do niego z niechecią...
i niewazne czy to czech, polak czy ruski :)
ooo! kolejnym przykladem moze byc to ze niby polacy tez nie przepadaja za ukraincami
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego na przykładzie mojego niemieckiego ex-znajomego - miał ból dupy, że u nich jest tylu muzułmanów, a Polska nie pomaga, a tyle dostał kasy , UE. Napisałem mu, że przyjmowanie uchodźców łamie wszelkie prawa unijne i jak Niemcy skoczyli na główkę do pustego basenu, to niech teraz sami cierpià, a nie próbują innych namówić. No i już znajomymi nie jesteśmy.
  • Odpowiedz