Wpis z mikrobloga

@Alces Zależy co lubisz.
-CK2 to takie nieco średniowieczne simsy, ale na mapach i z rozbudowanymi elementami zarządzania feudalnymi/plemiennymi włościami. Gra ma masę opcji, zabawy starcza na tysiące godzin (i to na spokojnie).
-Stellaris to niesamowicie rozbudowany 4X. Robić tam można... w zasadzie wszystko. Mógłbym pisać i pisać, a i tak nie oddałbym ogromu tej gry. Ogranicza Cię wyobraźnia. Polecam mocno, to moja ulubiona gra Paradoxu. Jak nie przerazi Cię mnogość opcji,
@niepokonany_baklazan: Właśnie szukam strategii z wieloma opcjami, żeby móc grze poświęcić nawet te kilkaset godzin( i więcej) i nadal mieć co robić, chce wybrać mimo nie dużych cen jedną aby móc się skupić na niej. Starałem się szukać jeszcze jakiś 4x strategii ale nie za dużo znalazłem. Może ewentualnie jeszcze jakieś inne strategie polecasz? Ja ogólnie zawsze byłem fanem Total warów, ale aktualnie szukam gry, bardziej "klikanej", że tak powiem, właśnie
@Alces:
Starałem się szukać jeszcze jakiś 4x strategii ale nie za dużo znalazłem

Endless Space 2 jest spoko, ale do Stellarisa się nie umywa.

Może ewentualnie jeszcze jakieś inne strategie polecasz?

Wiesz, od kiedy odkryłem kilkanaście lat temu gry Paradoxu, to mało gram w cokolwiek innego xD
Total Wary są niezłe, zwłaszcza Warhammer mi bardzo podszedł. Civki są spoko do wieczornych sesji z kumplami/dziewczyną.

Wypiszę Ci po prostu największe zalety i
@niepokonany_baklazan: W sumie to założyłem konto, tylko po to aby się zapytać o to :D Nie wiedziałem, że nawet taki tag jak paradox będzie tutaj, nie spodziewałem się też, że znajdę chociaż jedną osobę, która tak fajnie mi to opiszę wszystko.
I też właśnie zauważyłem, że Paradox praktycznie tylko zrobił te najlepsze i najbardziej godne uwagi strategie.
Ale wybór mam trudny z tego co czytam, ale pecha mam i to strasznego,
@Alces: Paradox co chwila rzuca jakieś promocje ;)
Tylko bez dlc, to nie ma za bardzo sensu w to grać. Najlepiej kupić kilka takich must have, a później sukcesywnie dokupować kolejne na promocjach. Bez dlc będziesz się czuł jakbyś grał na wersji demo.
W CK2 must have to na pewno conclave, sons of abraham, the old gods. Zastanowiłbym się jeszcze nad charlesmagne, way of live, no i the republic (ale to
@Alces: A i absolutnie, ale to absolutnie nie ściągaj spolszczenia do CK2. Jest totalnie #!$%@?, źle potłumaczone i nie będziesz orientować się o co tam chodzi. Serio, lepiej usiąść do wersji angielskiej i szlifować język w czasie grania ;p