Wpis z mikrobloga

Ostatnio próbowałem zarejestrować samochód w miejscu zamieszkania, mimo iż zameldowany jestem w innym miejscu.
Oczywiście mi się to nie udało, bo ponoć po wprowadzeniu CEPIK 2.0, nie da się zarejestrować samochodu na osobę która jest zameldowana w innym powiecie.
I teraz się zastanawiam, czy miła pani z okienka ściemniała że się nie da, czy rzeczywiśćie to wina CEPIK 2.0.
Miał ktoś taki problem?

#motoryzacja #wydzialkomunikacji #samochody #pytanie
  • 5
@PIES997: No właśnie nie wiem czy to rzeczywiście wina CEPIK 2.0. Pani z okienka była bardzo miła i powiedziała, że jak zamelduje się u kogoś chociaż tymczasowo, to wtedy nie będzie problemu. Ile w tym wszystkim jest prawdy, to nie mam pojęcia.
@RlyDontKnow: ja ostatnio chciałem wymienić prawo jazdy w innym mieście niż zostało wydane i nie da się... No #!$%@?, CEPIKi i inne #!$%@?, a oni nie mogą sprawdzić czy posiadam uprawnienia...
@RlyDontKnow: @PIES997: 2 tygodnie temu zarejestrowałem tak auto w Krakowie, chociaż zameldowany jestem gdzieś indziej.
Podałem tylko miejsce zamieszkania Kraków na specjalnym oświadczeniu i gotowe. Zarejestrowane.

To poszło kompletnie, ale z podatkiem wyszły duże jaja i prostowałem to caly poprzedni tydzień w dwóch urzędach skarbowych.
Na formularzu rejestracji auta musiałem też zaznaczyć w jakim urzędzie skarbowym się rozliczam. Chciałem podać dotychczasowy, ale na formularzu musiał być jeden z Krakowskich. Podałem