Wpis z mikrobloga

Minął już równy miesiąc odkąd zacząłem swoją przygodę ze streamowaniem na Twitchu. Pomyślałem, ze z tej okazji podzielę się z Wami kilkoma spostrzeżeniami odnośnie tych ostatnich tygodni :-)

Najważniejsze liczby:
- Okres: 19.05 - 18.06 2018
- Liczba streamów: 27
- Średni czas streamu: 2 godz. 56 min.
- Najczęściej streamowana gra: The Elder Scrolls III: Morrowind
- Obserwujących kanał: 40 (stan na 18.06.2018)
- Pinionżki: 60 zł (nosacz)

Co zagrało:
- Skupiłem się na grze/grach, które są mi wyjątkowo bliskie (w szczególności Morrowind). Dzięki temu mogłem opowiedzieć o nich widzom coś więcej, a także powspominać z nimi wybrane tytuły.
- Premiery. W ostatnim miesiącu miała premierę gra Dark Souls Remastered. To jedna z moich ulubionych serii i streamowanie jej w dzień premiery cieszyło się naprawdę sporym zainteresowaniem.
- Uwielbiam radio jako medium samo w sobie i choć może to zbyt daleko idąca analogia, streamy to dla mnie naturalne rozwinięcie tej formuły.
- Twitch to paradoksalnie fajne miejsce, by oswoić się z kamerą :)
- Zarobiłem ok. 60 zł w dotacjach :)
- Po pierwszym miesiącu posiadam 40 obserwujących na Twitchu, z czego zaledwie 1/4 to moi znajomi.
- Moja kotka Morgana kradnie show, gdy tylko pojawi się w kadrze.
- Zero pato-strimów ;)
- Obstawiam, że przynajmniej połowa moich obserwujących, to szanowne Mirabelki oraz Mirki. Zawiązała się także bardzo fajna grupa stałych widzów, których z tego miejsca pragnę serdecznie pozdrowić! ()

Co ssało:
- Podpinanie się pod popularne obecnie tytuły, np. Fortnite (brak know-how).
- Słaba jakość dźwięku z mikrofonu. Jest on w pierwszej kolejności do wymiany.
- Doskwiera brak drugiego monitora, przez co w wybranych grach jestem zmuszony do grania w oknie.
- Dedykowana apka Twitcha na PS4 jest, delikatnie mówiąc, daleka od ideału. W przyszłości konieczna będzie inwestycja w urządzenie do przechwytywania sygnału (Elgato, Avermedia).

Co jednak jest w tym wszystkim najważniejsze: świetnie się przy tym bawię! Każdy następny live mega mnie relaksuje, w szczególności po ciężkim dniu w pracy. Mogę nie tylko spędzić czas przy swoich ulubionych grach, ale i porozmawiać z Wami o pierdołach. Mam szczerą nadzieję, że kanał będzie będzie dalej się rozwijał. Bo nie oszukujmy się, jest sporo rzeczy do poprawki. Mam jednak nadzieję, że najlepsze w temacie dopiero przede mną! ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania - bardzo chętnie na nie odpowiem!

Mój kanał Twitch: https://www.twitch.tv/adszym
Oficjalny tag dla Wykopu: #adszymlive
Repozytorium streamów: https://www.youtube.com/user/adszym89/videos

#twitch #stream #gry #morrowind #chwalesie #przemyslenia #przemysleniazdupy
adszym - Minął już równy miesiąc odkąd zacząłem swoją przygodę ze streamowaniem na Tw...

źródło: comment_ZMwnrxyiUOB6JBn7ViD3hfuxfn8OWs4C.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adszym: rozumiem ze strimujesz z ps4. Zaczalem podobnie jak ty najpewniej. Jakies 1.5 miesiaca temu. Powiedz w jaki sposob przesylasz streamy na youtube?
  • Odpowiedz
@Muci3k: Tak, wybrane gry strimuję z PS4. Aby przesyłać filmy na YT, wystarczy zrobić dwie rzeczy:
1. Zlinkować swoje konto YouTube z kontem Twitch i mieć włączoną archiwizację streamów w ustawieniach konta Twitch.
2. Po zakończeniu strimu wchodzisz w zakładkę "producent wideo" w Twoim koncie Twitch (trafiają tam wszystkie Twoje streamy). Następnie klikasz w "eksportuj" przy wybranym przez Ciebie filmie. Jest to o tyle fajne, że nie wykorzystuje Twojego łącza
adszym - @Muci3k: Tak, wybrane gry strimuję z PS4. Aby przesyłać filmy na YT, wystarc...

źródło: comment_TqJTgNgCsy4ZR7g9c52fU2FCkBaClvtf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@adszym: Też aktualnie bawię się w streamy z ps4 i niestety nie mam tyle czasu, streamuje jakoś od miesiąca, po 2-3 razy w tygodniu, mam 15 followersów z czego 1 to mój znajomy i zero mirasów, bo na wykopie się nie afiszowałem, bo tak jakoś głupio mi było. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do youtube'a to wrzuciłem tam film, ale pocięty, bo na yt nikomu nie
  • Odpowiedz