Wpis z mikrobloga

Jechałam sobie ostatnio samochodem i zobaczyłam autostopowicza. Zabrałam go.
Wsiadł, podziękował. Chciał chyba przełamać ciszę i zaśmiał się mówiąc do mnie
"Hoho, pani to jest odważna. A gdyby się okazało, że jestem seryjnym mordercą?"
Zaśmiałam się i odpowiedziałam:
"Ale to szansa jak wygrać w totka, żeby jednym samochodem jechało akurat w tym samym czasie dwóch seryjnych morderców!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#czarnyhumor #heheszki
  • 69
  • Odpowiedz
@EmaliowaSowa: Ja zawsze biorę autostopowiczów, zawsze to ciekawi ludzie tylko raz się okazało że wziąłem menela i auto musiałem wietrzyć tydzień ale co naopowiadał to moje ;D
Wracając do meritum raz wziąłem gościa tak z 40 lat cały w tatuażach ale mówię trudno biorę :D jedziemy gadka szmatka wsiada kolejny też taki bycur pytam tego pierwszego "skąd ma tatuaże i co przedstawiają"
- "a no wiesz ten w więzieniu zrobili
  • Odpowiedz
@EmaliowaSowa: Bez sensu. Prawdopodobieństwo, że autostopowicz będzie seryjnym mordercą nie zmienia się w zależnosci od tego, czy kierowca nim jest.
Autostopowicz musiał się zdziwić, że nie znasz twierdzenia Bayesa.
  • Odpowiedz
@venomik: ale tu nie jest powiedziane, że jedno zależy od drugiego, tylko że szansa się mnoży. To tak jak na wyrzucenie na kostce 6 masz 1/6, a wyrzucenie dwóch szóstek to 1/36.
  • Odpowiedz
@venomik: No dobra, bo ja mam często takie problemy ze statystyką. Mówisz, że prawdopodobieństwo, że autostopowicz będzie seryjnym mordercą nie zmienia się w zależności od tego, czy kierowca nim jest. Zgaszam się. Ale równocześnie przecież prawdopodobieństwo, że autostopowicz będzie seryjnym mordercą jest mniejsze niż prawdopodobieństwo, że zarówno kierowca jak i autostopowicz będą seryjnymi mordercami. Tak czy nie? Pytam serio. To jak to, że przy rzucie kostką mam 1/6 szansę wyrzucenia
  • Odpowiedz
@gardan:

Mówisz, że prawdopodobieństwo, że autostopowicz będzie seryjnym mordercą nie zmienia się w zależności od tego, czy kierowca nim jest. Zgaszam się.

Tak, tak mówię i dobrze, że się zgadzasz ;)

Ale równocześnie przecież prawdopodobieństwo, że autostopowicz będzie seryjnym mordercą jest mniejsze niż prawdopodobieństwo, że zarówno kierowca jak i autostopowicz będą seryjnymi mordercami. Tak
  • Odpowiedz