Wpis z mikrobloga

@smoczewski: mnie to zastanawia, dlaczego osoba która kosi miesiąc w miesiąc pieniądz za wynajem nie pozbędzie się tych meblościanek i wypierdzianych foteli i nie zainwestuje w proste meble z ikei, które pozwolą jej kosić więcej
  • Odpowiedz
@ninakraviz: prosta odpowiedź: istnieją wynajmujący, którzy nie są skłonni do zapłacenia więcej za wyższy standard, bo jedynym ich kryterium jest cena (studenci) albo po prostu nie są estetami i wystarczy im, kiedy meble będą funkcjonalne, a nie muszą być estetyczne.
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: Ale to nijak nie jest praktyczne. Na kanapie beznadziejnie się śpi, a już widzę, jak ktoś bardziej ceni sobie siedzenie ze znajomymi niż wygodny sen. W dodatku meblościanki zajmują mnóstwo miejsca, a nijak nie odpowiadają potrzebom NAJMUJĄCYCH - student czy osoba pracująca potrzebują 1-2 szaf o dużej pojemności na ubrania i klamoty i poza tym BIURKA, tyle. W połowie tych wynajmowanych nor nie zmieścisz porządnego biurka, bo postprlowskie meble, których
  • Odpowiedz
Ale to nijak nie jest praktyczne. Na kanapie beznadziejnie się śpi, a już widzę, jak ktoś bardziej ceni sobie siedzenie ze znajomymi niż wygodny sen.


@NoMercyIncluded: Niestety rzeczywistość w Polsce wygląda tak, że rodziny poupychane w małych klitkach nie mogą sobie pozwolić na miejsce i na sofę i na łóżko i bardzo dużo ludzi śpi na tapczanach i sofach. Sam byłem niepewny co do zakupu łózka i materaca w domu, po
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: Ja jestem w takiej zabawnej sytuacji, że jednocześnie jestem wynajmującym i najemcą. Z meblami z IKEA czy innego OLX sytuacja wygląda tak, że ceny nie skalują się liniowo ze standardem, więc "dobre" meble są bardzo drogie, ale już średnie są tanie, a słabe wręcz darmowe (można się przejechać po skupach chociażby).

Umeblowanie pod trzech lokatorów to około 8000zł w przypadku nowych mebli, doliczając 100zł minimum za podwyższony standard
(sensowne minimum,
  • Odpowiedz