Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, mam taki problem.
Posiadam dane z paneli fotowoltaicznych i każą mi policzyć sprawność, tj. moc/natężenie światła.
No i problem jest taki, że pomiary natężenia (to nie te pierwsze tylko te drugie) się rozbiegają czasowo z mocą, a muszą być z tego samego czasu, i powinienem je dopasować czasowo, przybliżyć jakoś liniowo. Ale no pomiarów natężenia jest więcej niż mocy więc mi się dane rozjeżdżają i nie mogę ich łatwo ze średniej policzyć.

heeeeelp, da się jakoś to ogarnąć? czy za słabo wytłumaczone? bo już mnie #!$%@? bierze. załączam skrinka
#office #excel
źródło: comment_8L4EEgNHTBIkSlcL1TUI6ISXqQdu0zlm.jpg
  • 2
@rafciossi: Jeżeli pomiarów natężenia jest więcej niż pomiarów mocy to nie przypiszesz danych których nie ma do danych które są. A jak chcesz policzyć po prostu natężenie to normalnie podziel i tyle. Musisz to lepiej wyjaśnij, bo ze screena wszystko jest ok, po prostu wpisz formułę do 1 komórki i przeciągnij. A jak są źle dane przypisane to #!$%@? Ci to da.
@rafciossi: Tyle czasu minęło i nikt nie odpisał :(
Ja bym zaczął od tabeli daty jak sugeruje dobra szkoła BI. Tworzysz sobie tabelkę z samych dat/godzin/minut, od minimalnej do maksymalnej daty w Twoich danych źródłowych. Łopatologicznie to będzie jak kalendarz, gdzie będziesz nanosić istniejące dane do danej daty (w naszym przypadku ustalonej jednostki czasu). Wyniki bez pokrycia można ewentualnie pokryć zawężając próbkowanie czasu (nie co minutę, ale np co 15 minut