Wpis z mikrobloga

#cyberpunk2077
Ciekawe jaka muzyka uraczy nas w CP2077. Same autorskie kompozycje czy może będą jakieś stacje radiowe, z licencjonowanymi utworami od rożnych artystów. Osobiście chciałbym taki mix obydwu powyższych, by było spore zróżnicowanie i rożne gatunki. Od wyciszonego ambientu po stechnicyzowane i pulsujące brzmienia elektroniczno-industrialne. Dziś jest z czego wybierać.
______________

Pamiętam, że jak zaczynaliśmy grać w rpg #cyberpunk2020 , to udałem się do sklepu muzycznego, a w kiszeni maiłem jakieś 60 zł zamiarem kupna kilku kaset do ubogacenia klimatu sesyi. W sklepie był bardzo ogarnięty w stylach znajomy koleś i mówię, że potrzebuję czegoś na potrzeby gry takiej i takiej. Aaa, OK czaję klimat, sam gram i tutaj nastąpiła długa rozmowa o grach komputerowych. Muzyka industrialna tego chcesz.
Wyszedłem z bardzo oryginalnymi na tamten czas rzeczami. Cubanate - Cyberia. Front Line Assembly oraz Die Krupps - III. Wszytsko z nakładów naszego wydawcy Metal Mind Productions. Oczywiście miałem już nieświetlne soundtracki z Mortala, Matrixa i Blade, ale ta muza mnie pozamiatała i świetnie wpisała się w klimat gry.
  • 9
@dr_gorasul: myślę, że zaangażują jakiegoś wykonawcę (wykonawców), podobnie jak było z Percivalem do Wieśka 3.
Nie znam się na produkcji gier, ale możliwe, że soundtrack mają już dawno temu ogarnięty; kolega kompozytor tworzył muzę do jednej gry mobilnej. Dostał opis tekstowy, moodboardy, concept arty i zabrał się do pracy nie widząc gameplaya