Wpis z mikrobloga

Zaciekawiła mnie reakcja środowisk #lgbt odnośnie decyzji Sądu Najwyższego o kasacji wyroku Ziobry dotycząca drukarza odmawiającego druku plakatów. Nadużywanie słów WOLNOŚĆ i RÓWNOŚĆ przechodzi najśmielsze granice. W tym wypadku drukarz nie miał prawa do równości i wolności. Nikt nie uszanował jego wartości. Być może jest wierzącym muzułmaninem lub katolikiem i kłóci się to z jego światopoglądem. Co do równości...jestem przekonany, że gdyby ktoś przyszedł z plakatami antyaborcyjnymi lub katolskimi do drukarni osoby lewicowej spotkałby się z podobnym odrzuceniem, tylko wątpię czy potem chciałoby mu się bujać po sądach i krzyczeć wniebogłosy jakie to niesprawiedliwe. Dla niektórych hipokrytów tolerancja działa w jedną stronę, ale to już wiemy od dawna...
#polska #prawo #lgbt #bekazlewactwa
  • 13
  • Odpowiedz
@buhay: tym bardziej, ze po prostu gosc nie chcial byc laczany z jakimkolwiek protestem, byc moze doszedl do wniosku, ze jak sie rozejdzie fama to inni klienci zrezygnuja z zamowien-jego prawo
Tak wlasnie w Polsce dziala pseudo wolny rynek, masz swoj wlasny sklep a i musisz wysluchiwac rozkazow
  • Odpowiedz
@buhay: Widzisz, to jest trochę szerszy problem. O ile nie słyszałem o odmowie wykonania usługi w przypadku plakatów antyaborcyjnych i to raczej radosne gdybanie, o tyle spójrz na wzajemną chęć różnych grup do blokowania swoich demonstracji i marszów. Jeśli ktoś robi coś, z czym się zgadzamy, wtedy oczywiście, jego wolność jest bardzo ważna. Jeżeli jednak ktoś śmie wyrazić w przestrzeni publicznej coś, z czym się nie zgadzamy, wtedy należy blokować
  • Odpowiedz
@buhay: W Polsce nie można odmówić wykonania usługi katolikowi, tylko ze względu, że nim jest, a osoby ze środowiska LGBT nie walczą, żeby to zmienić, więc gdzie jest ta hipokryzja?
  • Odpowiedz
@MonitoringMediow: Oczywiście. I gdy przyjdzie ONR ze zleceniem tylko z Orłem Białym (a nie z hasłem "zakaz pedałowania" albo innym #!$%@?), również powinien mieć prawo do odmowy wykonania usługi, pomimo tego, że to nic gorszącego.
  • Odpowiedz