Wpis z mikrobloga

Od połowy roku męczą mnie bóle piszczeli. Przestałem biegać po twardych nawierzchniach. Kupiłem specjalne buty do biegania z podeszwa jak ze sprężyn. Zacząłem biegać po mięciutkiej murawie. Suplementuje diosmine, gotu kole, jem ciemne kakao i kremuje nogi różnymi maściami. Wałkuje mięśnie. Rozciągam się po każdym bieganiu minimum 15 min a bóle piszczeli ciągle powracają.

Czy to znaczy że jestem genetycznie #!$%@?, za stary i już koniec z bieganiem?
#bieganie #biegajzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
Mnie 3 tydzień noga nadupca, byłem u lekarza nawet buta nie ściągnąłem i wystawił mi tylko receptę.
  • Odpowiedz
@91mleko: mistrzu a byles u jakiegos fizjoterapeuty? Czy po prostu wpisales w google bol piszczeli i wziales hurtem wszystkie porady z podsumowania?

Fizjo to pierwsza osob do ktorej powinienes sie udac z tym tematem. Wady postawy, kregoslup, koslawienie to wszystko moze miec bezposredni, lub posredni wplyw na twoja dolegliwosc. A sam siebie nie zdiagnozujesz.
  • Odpowiedz
@91mleko: mistrzu a byles u jakiegos fizjoterapeuty? Czy po prostu wpisales w google bol piszczeli i wziales hurtem wszystkie porady z podsumowania?


@PurpleHaze: no niestety właśnie to zrobiłem, muszę poszukać dobrego fizjoterapeuty
  • Odpowiedz
Jeszcze zapomniałem dodać, zacząłem chodzić na saunę i śpię z nogami lekko uniesionymi żeby poprawić krążenie XD
  • Odpowiedz
@91mleko: może masz shin splints poczytaj sobie. Ja to łapałem przez pronacje stop. Założyłem wkładki idealnie dospasowane do mojej stopy i ból ustąpił ;) ale najpierw wizyta u fizjoterapeuty sportowego
  • Odpowiedz
@91mleko: jw - dobry fizjo sporotowy. Ból piszczeli to efekt czegoś - może to być lądowanie na pięcie, może być spięta tylna taśma (prostownik biodra, zginacz kolana), może za duży kilometraż niedopasowany do możliwości organizmu - przyczyn może być wiele :)

Miałem podobną sytuację jak zaczynałem biegać - pomogła praca nad techniką biegu (która dalej jest słaba niestety) + ćwiczenia:
Ćwiczenie z 4min 10 sekundy:
  • Odpowiedz
@Lardor: @nalia91: @PurpleHaze: @Caly_na_bialo: @aukolb: @dawidm86:

Byłem u fizjoterapeuty którego polecił mi znajomy. Wizyta 80 pln. Fizjoterapeuta w skrócie wymasował mnie, mimo iż powiedziałem że teraz mnie nic nie boli xD. Pokazał jedno ćwiczenie do rozciągania, kazał się rolować i zmniejszyć intensywność treningów. Powiedział że jak przez tydzień się będę codziennie rozciągał to już nie będę miał tych bóli xD.
  • Odpowiedz
To niestety świadczy tylko o tym, że to nie był dobry fizjoterapeuta. Ja jak poszedłem z bólem dolnego odcinka pleców, to dokładnie dowiedziałem się z czego to wynika (u mnie było to lekkie zapalenie stawu krzyżowo-biodrowego + przykurcze) + dostałem zestaw ćwiczeń dokładnie dopasowany do tego co mi dolega. I jest spokój od kilku miesięcy :)
  • Odpowiedz