Wpis z mikrobloga

Szukam pluginu do #wordpress, który umożliwi mi dodanie dwujęzyczności strony (tłumaczenia tekstów w kodzie, wpisów dodawanych z panelu admina i generowanie linków - firma.com/o-nas, firma.com/about). Najlepiej darmowy. Lub inny sposób (manualnie w kodzie?) na osiągnięcie tych efektów.
#webdev #programowanie #frontend
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hulajberet: Gdy nazwę stronę "O nas" to będę miał firma.com/o-nas we wszystkich językach, prawda? A ja wolałbym, żeby dajmy na to, dla angielskiego mieć firma.com/about
  • Odpowiedz
@Trustm3: Nie, będziesz miał w danym języku :) Dajmy na to tworzysz sobie stronę "O nas" w języku polskim. Ona dostaje adres domena.com/o-nas. Następnie w panelu tej strony klikasz, że chcesz dodać wersję angielską. Nazywasz ją "about" i ona dostaje adres (w zależności od konfiguracji polylanga - ja mam /en/) domena.com/en/about, ale Polylang ma powiązanie z polskim odpowiednikiem.

Wydaje mi się, że w PRO masz to udogodnienie, że możesz te
  • Odpowiedz
tak naprawdę jedyna prawilna opcja to domena/subdomena i oddzielna strona, wtedy modujesz wszystko, bądź jak trzeba i w php, ew sam robisz theme
rozwiązanie z wtyczkami jest niby proste ale wszystkich pól nie przetłumaczysz i tyle
  • Odpowiedz
@getin: przetlumaczysz, tylko potrzeba paru $ na komercyjny plugin, polecam wpml. Dwie strony to horror dla uzytkownika co bedzie pisal teksty i dla developera aby dwie wersje korzystaly z tych samych zasobow.
  • Odpowiedz