Wpis z mikrobloga

Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę.
– No, ubierasz się pan.
– W płaszcz, jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
– A... fakt.
– Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest pekaes.
– I zdanżasz pan?
– Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i się nie zatrzymuje. Przystanek idę do mleczarni. To jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa. Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie wysiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny do Stadionu, a potem to już mam z górki, bo tak... w 119. przesiadka, w 13. przesiadka, w 345., i jestem w domu, to znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma! To jeszcze mam kwadrans. To sobie obiad jem w bufecie, to po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się. Jem śniadanie i idę spać.

#cytatywielkichludzi
kopek - Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście t...

źródło: comment_5jeNXKFWwWRfpii0H2UjzrB5wibDT8RV.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada


@kopek: True. Kiedyś z kolegą robiliśmy inwentaryzację oświetlenia na wsi. Jak wyskoczył gość Starem z mlekiem, to #!$%@?ł jak Kubica w Monako xD
  • Odpowiedz
@vegetassj1 obecnie tez wielu ludzi dojezdza do pracy. Pracownicy biur w Warszawie muszą sie na kims dowarosciowac: dawniej podsmiewali sie z przyjezdnych z Grójca, po upadku PRL zaczęli się śmiać z przyjezdnych z Radomia (a skoro śmieje się Warszwa to niczym papugi śmieje się cała Polska). Jest masa ludzi, którzy teraz tez dojeżdzają i po kilka godzin dziennie spędzają w pociągach / autobusach, bo w ich miastach nie ma pracy.

[]
  • Odpowiedz
@fledgeling wiem,że obecnie też się dojeżdża kupe czasu do pracy,ale jednak mimo wszystko nie trzeba tak kombinować jak wtedy
I nie jest obiadu na śniadanie.
Ja do Mordoru mam 10 minut tramwajem albo 20-30 spacerkiem i sobie chwalę,ale wiem że są osoby dojeżdżające i są z rana #!$%@?.
  • Odpowiedz