Wpis z mikrobloga

Religia ze szkół powinna zniknąć w trybie pilnym. Jedyne co robi, to wyżera mózgi młodemu pokoleniu, poddając je na różnego rodzaju propagandy, a w przyszłości takie spoleczeństwo nie potrafi myśleć samodzielnie, więc broni beznadziejnego systemu mając klapki na oczach. Kościół ma uczyć wiary, a nie szkola, w której religia jest tylko teoretycznie nieobowiązkowa, gdyż dziecko nie ma wyboru, czy chce na nią uczęszczać, czy nie, bo fanatyczni rodzice podpiszą zgodę, i dziecko musi na nią chodzić z ich woli. A spróbuj się nie zgodzić i nie chodzić na religię, gdy cała klasa chodzi, to zaczną się szkalowania i podśmiechiwania.
#ateizm #kosciol #bekazkatoli #zalesie #gownowpis #gorzkiezale #katolicyzm
  • 54
  • Odpowiedz
@kameleon321: podstawówka, gimnazjum (i to #!$%@? katolickie xD), liceum w każdej ze szkół chodziłem na religię i ani razu nie słyszałem o podwazaniu ewolucji, wielkiego wybuchu czy innych faktów naukowych
  • Odpowiedz
@kameleon321 Nigdy nie chodziłem na religię i nikt nigdy nikt nawet nie próbował się ze mnie śmiać, a ty wymyślasz niestworzone fakty o naśmiewaniu się z takich dzieci... Poza tym równie dobrze mogę powiedzieć, że przez lekcje języka polskiego dzieci potem nie potrafią samodzielnie myśleć ponieważ nauczyciel przedstawia im jedną interpretację tekstu jako tą prawidłową i tego typu przykłady można mnożyć w nieskończoność, ale ty i tak będziesz gadać, że lekcje
  • Odpowiedz
@kameleon321:

Potem po religii przychodzi czas na przyrodę, gdzie omawiana jest ewolucja i dziecko ma mętlik w glowie, bo religia mówi o Adamie i Ewie, a nauka o ewolucji, więc dziecko nie wie w co ma wierzyć.

Gorzej, jak będzie dzieci będą omawiać romantyzm na polskim i spotkają się ze XIX wiecznym sporem romantyków (Adam Mickiewicz, Maurycy Mochnacki) z klasykami (Jan Śniadecki). Co się stanie jeżeli z jednej strony zobaczą, że istnieje poezja romantyzmu, która ma wyrażać partykularyzmy narodowe i opiera się na twierdzeniu, że reguły sztuki nie są wieczne i można szukać nowych środków artystycznego wyrazu nieczepiących ze starożytnych wzorców piękna, co uderza w oświecony racjonalizm i klasycystyczne wzorce twórczości
  • Odpowiedz
@kameleon321: moja pani od religii to hit. pół roku temu powiedziała, że jeśli chłopiec bawi sie tylko z chłopcami to trzeba go zacząć leczyć, ponieważ będzie gejem. ostatnio, że jeśli dowie sie o jakimś nowym związku w klasie to wynosi to na forum klasy i sie pyta co to znaczy, że są razem xD prawie nie zdałem z religii, taka z niej franca.
  • Odpowiedz
@kameleon321: skąd się urwałeś? Kreacjonizm to herezja protestancka, która z katolicyzmem ma nic wspólnego. W najważniejszym procesie kreacjonistów przeciwko amerykańskiemu systemowi szkolnictwa o naukę kreacjonizmu w szkołach, tj. Kitzmiller kontra Dover, pozywany okręg szkolny wygrał dzięki zeznaniom Kena Millera, będącego katolikiem profesora biologii.
  • Odpowiedz
@kameleon321: Mimo że jestem ateistą jestem za religią w szkołach ale nie w takiej formie w jakiej mamy ją dziś.
Religia nie powinna nauczać tej jednej religii która obowiązuje w kraju w którym są zajęcia.
Chciałbym aby jeden semestr nauczał o katolicyźmie, inny o hinduiźmie, buddyźmie, islamie. Aby każdy mógł się zapoznać z zasadami i religiami całego świata. Zarówno aby poznać ich kultury jak i zasady panujące w różnych regionach.
  • Odpowiedz
U mnie religia prowadzona jest przez teologa (lvl 19 ateista here) gdzie poruszane sa tematy nie tylko chrzescijanstwa ale i innych religii. Nie jest nam wtlaczana do glow jedna jedyna prawda, jestesmy tam aby prowadzic dyskusje oraz poznac religie. Nie raz organizowane sa zajeciach w ktorych poruszane sa rowniez wady religii, oraz jej negatywny wplyw na ludzi. I tak wlasnie wedlug mnie powinna wygladac takowa religia.
  • Odpowiedz
@robert5502: Religia jest w szkołach niższych, tak samo jak J.Polski a nie Polonistyka. To cały kierunek.
Zaśmiecać głowy? "Patrzcie jakim jestem przeciwnikiem Religii, zamykam oczy jak jakąś widzę!". Chcesz czy nie religie mają ogromną siłę nacisku na całe kultury od zarania dziejów. Podstawowa ich znajomość jest wciąż ważna.
  • Odpowiedz