Wpis z mikrobloga

#!$%@?, potrzebuję zapasowego internetu na wyjazd. Zdecydowałem się na tmobile kartę, zakupiłem więc to dziadostwo, starter 5zł i chciałem aktywować za 25 zł jakiś pakiet 10gb internetu i 1gb w roammingu. Nieważne, takie coś mi pasowało. Babka w punkcie sprzedaży postanowiła mi aktywować ten szajs, mógłbym zrobić to sam ale nie protestowałem już myślałem że szybko. Ale męczy się z tym już 20minut, więc stwierdziłem walić to, nie jestem starym dziadem, sam sobie to aktywuje w domu.

No więc loguję się do panelu na zakupiony numer, i pierwsze co chcę doładować te 25zł. Jednocześnie chciałbym też fakturę. Wszystko nawet jakoś względnie działa, ale nagle dochodzi do walidacji NIPu. #!$%@? wprowadzam na 100% prawidłowy numer a ten #!$%@? nie chce mnie przepuścić. Jakaś spacja, znak? Wszystko wykluczyłem. Już chciałem debugować #!$%@? angulara czy co oni tam mają, ale postanowiłem jeszcze #!$%@?ć w losowych miejscach myślniki, których nie stosuje się chyba już od lat 90'. I co, przeszło! A żadnej podpowiedzi odnośnie formatu. Co też by nawet ich nie tłumaczyło bo formę bez myślników też powinno przyjąć () #facepalm

No ale dobra, może akurat tylko za jednego inputa był odpowiedzialny stażysta. Lecę dalej do płatności (tam swoją drogą jakiś #!$%@? przycisk który nic nie robi), wybieram i płacę BLIK, potwierdzam, powrót z blika do tmobile, #!$%@?. Błąd płatności! A hajs mi zeżarło. No dobra, klikam powrót (czy jaka parchata akcja tam była), przekierowanie, strona z błędem. Daję powrót, i po kilku błędach wracam do panelu tam gdzie jest saldo. A tam 0zł. Nosz #!$%@? złodzieje. No ale mail jakiś od nich przyszedł więc chyba moje środki nie poszły w nicość. Daję im szansę i czekam parę minut. Odświeżam, a tam nie wierzę. Data 1970, błąd studenta informatyki pierwszego roku. W dodatku kwota jaka się pojawiła też jest jakaś z dupy. Doładowywałem za 25zł, dostałem potem sms że 28, a na saldzie 27,5.

Nie wiem co tu się odjaniepawliło, ale chyba te #!$%@? musiały #!$%@?ć cały hajs na bekon dla Wellman i teraz systemy piszą im studenci za 1800zł/msc. A myślałem że to taka poważna firma.

#zalesie #tmobile #programowanie
Pobierz ptasznik69 - #!$%@?, potrzebuję zapasowego internetu na wyjazd. Zdecydowałem się na t...
źródło: comment_mRKN9lPsPLiv2pzVEKaLBHt7emG7Ujpd.jpg
  • 2
@ptasznik69: witamy w pisaniu web aplikacji w 2018, może nie wszędzie i nie zawsze, ale tak w 95% firm ma działać jako tako, ma być zrobione jako tako, w czasie jako takim za jako takie pieniądze.

Jakby dalej się używało web 2.0, web 3.0 to takie obecne web 4.0 powinno mieć podtytuł "meh".