Wpis z mikrobloga

@nbvn7 @PaulStone
Mam folie 3mk i jest ok. Tylko trzeba uważać bo 3mk pomyliło się w nazewnictwie i początkowo folia pasowała do Xiaomi Redmi 5 plus. W razie otrzymania złej wersji wymienią na prawidłową.
@PaulStone kurde nie widzi mi się bez szkła użytkowanie telefonu. Fakt, że jest to mój pierwszy telefon z ekranem 2.5 d, ale może uda się coś dopasować.
@nbvn7 @Jacobi ja też jestem zwolennikiem jednak szkła. Jak już mam coś na ekran dawać to szkło, raz mi uratowało ekran, folia by wtedy nic nie dała.
Osobiście jeszcze nie nakleiłem nic na ekran, jeszcze się też nie przesiadłem na note5. Leży zwykle szkło i barwione I czekają na właściwy moment.
@PaulStone No właśnie o to mi chodzi. Najwyżej kupię kilka i będę testował. Chyba, że ktoś poleci najbardziej dopasowane. Czym się różni zwykle od barwionego, bo nie jestem w temacie na bieżąco?
@nbvn7 pytanie co cię mniej drażni, obwoluta i szkło nie na pełnym ekranie czy szkło na pełnym ekranie, ładnie spasowane ale tęcza. Do tego to barwione ma tendencję do problemów z futerałami, jak case za bardzo na bokach zachodzi to podnosi szkło, zwlasza jak złapiesz za boki.
@nbvn7 to ci się szkło będzie kończyć na ekranie roboczym, problemy z dotykiem w tym miejscu, gesty od boku czy dołu były by pewnie też problematyczne. Do tego na bank będzie się ekran rysować tam gdzie nie ma szkła.
@nbvn7 na razie, bo telefon leży w pudełku i do rąk go biorę jak chce się pobawić, nie używam go na co dzień jeszcze. Ciężko mi się z redmi 3s przesiąść, ogromny jest ten Note5 choć już np bez gestów nie wyobrażam sobie używać telefonu.
@nbvn7: te folie arc od 3mk fajne są, takie grube silikonowe jakby (może absorbują uderzenia?), nieźle sie zaginają na rogach ekranu, nie tylko na brzegach, także nic nie odstaje i nie szpeci, ciekawy system nakładania z "zawiasami" itp
@nbvn7 ciekawi mnie to czy faktycznie ma klej pod całym szkłem. W teorii jeżeli ma to tęcza nie powinna się pojawić. Ale jak dla mnie za drogo żeby testować, załącza że to by trzeba było dotknąć czyli za pewne zmarnować szkło :D
Ja dziś chyba na kleję to za parę złoty z allegro barwione i zobaczymy co to jest warte :)