Wpis z mikrobloga

Mam błąd napinacza pasa - próbowałem wyłączyć w NCS Expert jednak błąd dalej występuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Udało mi się za to zakodować daylight runing lights w 540i co nie wiedziałem, że jest możliwe w aucie z 97 roku :D

Coś jeszcze warto ustawić?

Jakieś dobre poradniki na temat odczytywania wartości z inpa/ista i rozwiązywania problemów? Nie mogłem nic na necie znaleźć.

#bmw #e39
  • 8
@sorek: jak wykodowujesz napinacz to wypnij wtyczkę na stałe. z reguły wystarczy przeczyścić styki skasować błąd i działa. szukaj forum gdzie aktualnie siedzi dirty.73 to ten co spolszczył inpe i wszyscy od niego kradli. ogólnie na tym forum jest cała masa fajnych opcji do e39.
@sorek: Błąd napinacza to by wypadało sprawdzić i naprawić ewentualnie. Nie wiem czy to nie ten sam co od maty zajętości? Jeśli sam napinacz, to go po prostu wymień na sprawny, bo nie zadziała w razie wypadku.

Z tych rzeczy do zakodowania to zrobiłem sobie tylko DRL i kierunki przy zamykaniu, bo to się przydaje. Poza tym nic tak naprawdę ciekawego dla mnie nie było.
@sorek: jak masz DWA to możesz zakodować pikanie przy zamykaniu i otwieraniu. Dostępne jest w KOMBI/GM QUITAKUSTSCHAERF - pik na zamykanie, QUITAKUSTENTSCH pik pik na otwieranie - osobiście mi się to podoba. PANIKMODUS - odpala alarm i zamyka okna kiedy przytrzymasz otwieranie bagażnika. Otwierają/zamykają ci się okna z kluczyka?KOMFORTOEFFNUNG KOMFORTSCHLIESSUNG Ogólnie tych opcji jest fciul, nie tyle co w nowszych modelach ale i tak serio jest
@sorek: sporo rzeczy możesz dokodować jeszcze np. domykanie szyb i szyberdachu z centralnego, odprowadzanie do domu, jeżeli masz odpowiednie lusterka to składanie ich przy zamknięciu.