Wpis z mikrobloga

@kaczor: Nie "jakby co", bo jak Cię nie ma na miejscu, to szansa na mieszkanie jest bliska zeru - raczej możesz trafić na jakiś scam. W Dublinie teraz jedyna sensowna opcja to znaleźć pracę zdalnie, a potem na miejscu szukać mieszkania - inna kolejność to proszenie się o problemy, chyba że masz kogoś, u kogo możesz przewaletować przez miesiąc albo dłużej.
  • Odpowiedz
@Regis86: na pierwszy czas załatwię sobie hotel albo co bo i tak będę sam i dopiero ja zajdę lokum to rodzinka zleci, portale były mi teraz potrzebne do oszacowania budżetu aby stawkę podać :)
  • Odpowiedz
Spoko, weź pod uwagę ceny hoteli i to, że zanim znajdziesz mieszkanie może minąć miesiąc albo więcej. Już AirBnB chyba bardziej się opłaca, ale też mówimy o okolicach 2 tys. EUR za miesiąc.
  • Odpowiedz
@kaczor p---------e o tych "50 osobach na jedno miejsce", dużo osób wyjechało, jest wg mnie luz, sam znalazłem pokój z łazienką w Dublinie na tallaght będąc jeszcze w Polsce.
  • Odpowiedz
@Seishin: no to w Dublinie czy w Tallaght? :D
@kaczor: jeśli negocjujesz z pracodawcą z sektora tech to raczej na pewno na pierwszy miesiąc ogarną ci mieszkanie i załatwią agencję, która pomoże ci szukać tutaj w Dublinie. Mnie to bardzo pomogło.
  • Odpowiedz