Wpis z mikrobloga

#prawo #vindix
Mireczki pomocy. Sprawa wygląda następująco firma Vindix sp z o.o. wydzwania i nęka wmawiajac mi, że odkupili moje zekome zadłużenie od Orange. Mają tylko moje imię i nazwisko, w celu weryfikacji proszą o datę urodzenia której nie chce podać. Wiem, że na 1000% takiego zadłużenia nią mam (dzwoniłem dla pewności do Orange i mój PESEL nie jest zadłużony i nie był). Napisałem już do nich wezwanie o zaprzestanie nękania ale to nic nie pomogło. Boli mnie to bo się denerwuje i odbieram te telefony przy innych a potem muszę opowiadać całe historie. Dzwonią z różnych numerów. Byłem na policji ale kazali napisać ww. Pismo.
  • 19
via Android
  • 0
Tak myślałem że na policję albo do prokuratora od razu. Pytanie czy zgłaszać stalking czy uporczywe nękanie.
@BRyba moją różową kiedyś męczyli sms-ami z jakiejś "kancelarii". Jak dostali pismo z lokalnej KMP z "prośbą" o kopie dokumentów dotyczących rzekomego zadłużenia, to zadzwoniła pani wyjaśniając, że "zaszła pomyłka" i się sms-y skończyły.
@BRyba:
Wyślij do nich przesyłką poleconą pismo z opisem sytuacji (w tym działań windykatorów) i żądaniem podania podstawy ich roszczeń bądź zaprzestania nękania i niezwłocznego usunięcia Twoich danych osobowych z bazy.
Na zakończenie umieść zastrzeżenie, że w wypadku braku zaniechania bezpodstawnych czynności windykacyjnych będziesz zmuszony rozważyć zawiadomienie organów ścigania lub powództwo cywilne o zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych (prawo do prywatności, cześć, dobre imię).
Wyślij do nich przesyłką poleconą pismo (...)


@Phenomeon: nie wiem, czy to akurat jest dobry pomysł, bo być może brakuje im, na przykład, adresu - w ten sposób by go dostali. Jeśli op ma pewność, że nie posiada żadnego zadłużenia, to ja bym od razu uderzał do UOKiK i Policji/prokuratury.
via Android
  • 0
@IgorK na komisariacie kazali napisać pismo, no i podać adres... Mówili tez, że do kiedy nie przychodzą pisma to nie należy się martwić lecz to dzwonienie jest uporczywe i źle się potem czuję choć nic nie zrobiłem.
via Android
  • 0
@Phenomeon tak też zrobiłem, teraz jak dzwonią każe ustosunkować się do pisma... A wtedy mówią " o przysłał Pan pismo... Uważa Pan że to nękanie.... Jak zamierza Pan uregulować zaległość?"
via Android
  • 0
@fifithebest miałem kiedyś Heyah na kartę, teraz jestem w Njumobile obsługiwanym przez Orange, nigdy nie brałem telefonu w abonamencie tylko kupowałem osobno. Mam rachunki po 20-40zl za rozmowy a zadłużenie niby ok. na 11tys. Chyba jest tak że na osobę prywatną na jaką mam numer już dawno by mi zablokowali numer przy braku 2-3 płatności (?).
@BRyba jsk podasz adres to zaczną pewnie przychodzić pisma ;-) Na szczęście, o ile się orientuję, to w pozwie do e-sądu trzeba teraz podać PESEL.
via Android
  • 1
Dzisiaj jadę na komendę złożyć zawiadomienie o stalking. W piśmie rzadalem usunięcia z ich bazy wszelkich zgromadzonych na moj temat danych.
No tak ;) zeznania złożone. Telefony nadal trwają po 1-2 dziennie. Dzwoniący nie chcą się przedstawiać. Zobaczymy czy prokuratura podejmie kroki.
via Android
  • 0
Po złożeniu zeznań nadal cisza ze strony policja/prokuratura. Nękające telefony nadal trwają czasem kilka dziennie. Nie wiem co już robić...
@BRyba: hej mirku daj znac czy historia sie skonczyla bo mam z dzbanami to samo. Moj numer podal najemca. Pism nie chce pisac bo poza numerem nie maja innych danych