Wpis z mikrobloga

@MCLemur: Zainstaluj CPU-Z i wrzuć mi screena z zakładki Memory - tak dla pewności a ja Ci poszukam dobrej pamięci.

Ile aktualnie ramu masz i ile chcesz mieć po upgrade?
@MCLemur: Dla pewności daj jeszcze model laptopa. Aktualnie masz 4 GB i możesz dołożyć (na 99%) drugą kość 4(nowa 100-130 zł)lub 8 GB(230-250zł) czyli łącznie bedziesz mieć 8GB lub 12 GB ramu
@bi-tek: lenovo y50-70, tak mam miejsce na jeszcze jedną kość i właśnie chciałem dokupić 8 GB i mieć 12, chyba że lepiej kupić 8 GB ale o jakimś wyższym taktowaniu czy coś takiego. Nie wiem jak to zrobić :P
@MCLemur: Nie za bardzo się da szybsze bo ta kość będzie Ciebie hamowała a róznica bedzie niewielka (bardziej odczuwalne bedzie większa ilość ramu)

[Lista kości które możesz kupić na allegro - najtaniej](https://allegro.pl/listing?string=8GB%2012800S%20DDR3&stan=noweℴ=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-uni-1-1-0329)

X-kom - drogo

Morele - Goodram całkiem spoko cena

Wszystkie podlinkowane kości pasują do twojego laptopa

Osobiście kupowałem niecałe 2 lata temu kości do swojego laptopa i za 8GB na wypasie (HyperX, dobre timinig) dalem... 134 zł
@MCLemur: Też prawda. Ostatnio kupowałem sztukę i teraz zamówiłem drugą sztukę i bardzo fajna cena, dawno tak dobrze nie było w tej kwestii. Ale pociesze Ciebie :D Fabryka pamięci się spaliła (pożar nowej linii) i znowu bedzie pretekst do podnoszenia cen.