Wpis z mikrobloga

Dobra Miraski...
Szybkie recenzje i pare info odnośnie perfum.
Będzie dość długi wpis.
Czekałem na Guerlain - Ideal Intense i jak ja się srogo zawiodłem...
W otwarciu jest chilli przez 3 minuty, a potem nawiązuje w 99% do klasycznego EDP - migdały, wiśnia.
A gdzie jest to kadzidło, pytam się grzecznie?
Nie ma i jeśli Guerlain szuka frajerów, którzy to kupią..
Parametry - jak EDP.
Przy większych ruchach ciałem i silniejszym wietrze będzie projektował sobie, ale
zapach szybko osiada na skórze, eh....moje rozczarowanie roku chyba będzie.
Kupujcie wersje EDP i nie patrzcie na ten komercyjny wypust.
W związku z tym, że jedna z Mirabelek napisała o Ironie od Zary, że jest to Encre Noire, to dementuje plotki i jeśli już, to jest to mega naciągany zapach w stronę Lalique - Encre Noire Sport.
Faktycznie nie pomyliły mi się flakony, a jako wielbiciel "czarnego szczęścia" od razu bym wyczuł podobieństwa.

Lecimy dalej.

Lalique - L'Insoumis Ma Force.
No powiem Wam, że już dawno chyba Lalique nie wzbudził takiej dyskusji na temat flakonu i samego zapachu, dzieląc miłośników perfum na zachwyconych i rozczarowanych.
Ja niestety, ale przyłączam się do tej drugiej grupy.
Zapach w otwarciu jest nawet ciekawy, morski, świeży, lekko drzewny i tyle.
Nic więcej dobrego o nim nie mogę powiedzieć.
Poświęciłem swój prawy nadgarstek na niego i jest lipa.
Myślałem, że bedzie petarda, a jest słabo.
Już chyba Prada - L'Homme L'Eau robi na mnie większe wrażenie.

Co jeszcze?

Odwiedziłem świeżo otwarty sklep Notino w Blue City w Warszawie i sam sklep wygląda ładnie.
Natomiast jak z asortymentem?
Jest spoko, nie ma tyle rzeczy co w S, czy D, ale jest jedna ważna rzecz czego oni nie mają - więcej niszy.
Macie Montale, Rasasi, Serge Lutens, Amouage.
Niestety Hawasa nie ma i miła Pani oraz Pan nie byli mi w stanie odpowiedzieć nic na temat dalszych planów co do rozbudowy asortymentu niszowego, natomiast...

Rasasi - La Yuqawam Pour Homme.

Nie odpuszcze sobie, jeśli go nie kupie.
Jest skórzanie, malinowo, tytoniowo, kadzidlanie, a przy tym wszystkim zapach nie jest męczący przy tak ciężkich nutach.
Dodatkowo poleciałem z Amouage - Interlude oraz Reflection, oraz Versace - Man, CH - 212 w celu przypomnienia zapachu.
Nadal cenie bardziej Interlude nad Reflection, ale...
Rasasi u mnie wygrywa i koniec kropka.
Przyjdą chłodniejsze dni, to i on się znajdzie na mojej półce.

Dziękuję za uwagę i życzę Wam samych perfumowych zachwytów, a nie rozczarowań :)

#perfumy #hobby #zainteresowania
dradziak - Dobra Miraski...
Szybkie recenzje i pare info odnośnie perfum.
Będzie dość...

źródło: comment_AKIP19BdhcBkfi6MVoKkbg4W7sua5WuG.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Piękna recenzja, czekam na więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odwiedziłem świeżo otwarty sklep Notino w Blue City w Warszawie i sam sklep wygląda ładnie. Macie Montale, Rasasi, Serge Lutens, Amouage.


Mógłbyś napisać co dokładnie
  • Odpowiedz
  • 1
@dradziak Hmm, no muszę przyznać, że to Rasasi brzmi bardzo ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będę się musiał tam przejechać i sprawdzić!
  • Odpowiedz
  • 3
@SmallCaracan Interlude, Reflection, Beach Hut i na dole jeszcze były dwa mniejsze flakony, ale nie przyglądałem się :)
Ps. Quality Missala i masz bardzo dużo Amouage do przetestowania :D
@speekie198 Trochę zimniejsza jesień/zima :) Dokładnie, kopia Toma Forda - Tuscan Leather, ale kilka razy mniej kosztuje :D @Aroos Polecam, ja jestem głupi, że zwlekam z zakupem już 2 rok...
  • Odpowiedz
@SmallCaracan: @dradziak: pewnie czerwony Journey i biały Honour lub czarny Memoir? Byłem w czwartek w krakowskiej Bonarce i wydaje mi się, że mogą mieć podobną ekspozycję. Z tego co rozmawiałem z kierowniczką salonu w weekend otwarcia to Czesi mają główny wpływ na ekspozycję, same salony mają mało do gadania.
  • Odpowiedz
  • 0
@speekie1989
Mam Hawasa, Daarej, znam Yuqawam Pour Homme i nic poza tym :)
@makrel_gieldowy
Możliwe, że Honour, ale nie dam sobie ręki uciąć :/
Szkoda, powinni dostać więcej zaufania i wolnej ręki co do ekspozycji.
Nie mówię o mainstreamie, bo te mniej lub bardziej ważne pozycję są, ale mają tyle pozycji niszowych u siebie na stronie, że warto by było je wystawić.
  • Odpowiedz