Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Płakać mi się chce, ale to powiedzenie, że po studiach humanistycznych to tylko do Maca to niestety prawda.

Za moment skończę licencjat filologii angielskiej, i co? I gówno. Każdy teraz zna angielski. Trzy lata minęły, a ja jestem śmieciem bez umiejętności, bez perspektyw, bez szans na pracę. Byłem na rozmowie w KFC i do mnie nie oddzwonili. Po studiach humanistycznych NIE CHCĄ MNIE NAWET NA #!$%@? KUCHNI W KFC.

Jeszcze to podejście w tym kraju. Bazując na danych z olx, obecnie najbardziej poszukiwanymi zawodami są:
- sprzątaczka,
- ślusarz,
- murarz,

Do tego wszystko z ORZECZENIEM o niepełnosprawności. #!$%@?. Wyobrażacie sobie niepełnosprawnego murarza?

Call center, jakieś MLM, jakieś utajnione rekrutacje do firmy Yanushex.

Ciężko w tym kraju być normikiem.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Płakać mi się chce, ale to powiedze...

źródło: comment_ZwVptL0gylatSghjxxlt0ZYlm0tSWUAE.jpg

Pobierz

Gdzie mam pójść?

  • McDonald's 37.7% (46)
  • Media Markt 23.0% (28)
  • Media Expert 39.3% (48)

Oddanych głosów: 122

  • 22
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jaka specjalizacja?
Też powoli zbliżam się do końca FA, u mnie 90% to nauczyciele którzy się doszkalają albo przyszli nauczyciele którzy pracę i tak już mają załatwioną + jest jeszcze specjalizacja translatorka ale tam praktycznie każdy zostaje w firmie w której robił praktyki.

Ja bym na twoim miejscu ( a będę w tej samej sytuacji za rok) wyjechał do Szkocji albo innego Londona, nadal jest sporo polaków którzy siedzą
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
robotę dają praktycznie na każdym kroku, ogłoszenia reklamy że przyjmą do pracy, nawet pijanego ukrainca co nie potrafi mówić po polsku....
a Ty po studiach nie umiesz pracy znaleźć xDDD

i jeszcze to #!$%@? że ślusarz czy murarz...
no sory gościu, ale to sa zawody które
  • Odpowiedz
Jeszcze to podejście w tym kraju. Bazując na danych z olx, obecnie najbardziej poszukiwanymi zawodami są:

- sprzątaczka,

- ślusarz,

- murarz,


@AnonimoweMirkoWyznania: normalne firmy ogłaszają się na serwisach typu pracuj.pl albo linkedin, a nie #!$%@? na olxie xD
  • Odpowiedz
@rebul4: wiesz jaki jest powód? On myślał, że jak skończy studia to już się nie musi uczyć. Do fizycznej nie pójdzie bo on ma wyższe, do technicznej z góry zakłada, że się nie nadaje, do korpo trzeba umieć liczyć o excela a nie po to studiował, żeby teraz się jeszcze uczyć w robocie :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Jak już @xeeeeeeenu napisał, nie szukaj na Olx, ale na pracuj.pl, GoldenLine, LinkedIn, praca.gazeta lub bezpośrednio na stronach internetowych firm, które wg Ciebie mogą być interesujące. Ewentualnie załóż własną działalność i udzielaj korepetycji. Koleżanka po filologii potrafi w ten sposób naprawdę sporo zarobić.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z angielskim w każdym korpo ogarniesz pracę na luzie. Firmy mają zagranicznych kientow, język to podstawa a jego znajomość u kandydatów do pracy jest często teoretyczna. Niby wpisany w cv ale pogadać nie są w stanie-efekt edukacji skupionej na klepaniu rozprawek zamiast ćwiczenia wymowy. Reszty nauczysz się w czasie. Sam mam znajomych którzy znaleźli pracę tylko dzięki dobrej znajomości języków, właśnie w kopro przy obsługiwaniu procesów dla zagranicznych klientów
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Trzeba było o tym myśleć wcześniej i znaleźć sobie pracę już studiując a nie siedzieć na utrzymaniu starych cioto xD a poza tym nie chce mi się wierzyć, że po FA nic się nie da znaleźć. Ludzie znający język nawet ten angielski będą zawsze potrzebni.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ale #!$%@?. To samo skończyłam i zaraz po studiach poszłam do korpo a teraz testuje oprogramowanie. Myślisz, że wszędzie się liczy, to, co skonczyles na studiach? Chyba, że szukasz w małej miejscowości, to w takim razie się nie dziw, że nic nie ma
  • Odpowiedz