Wpis z mikrobloga

Multicooker to jednak jest genialna sprawa. W życiu bym sobie nie kupiła, ale dostaliśmy w prezencie jak się okazuje jest mega. Mogę sobie nastawić wolne gotowanie z opóźnieniem startu, dziś mnie olśniło że to będzie świetne też do sous-vide! Bardzo polecam. Na zdjęciu szarpana wieprzowina po 5h w 110°C wieczorkiem będą kanapki i przepis! #gotujzwykopem
c.....i - Multicooker to jednak jest genialna sprawa. W życiu bym sobie nie kupiła, a...

źródło: comment_n14Fgw0NEdHwXvgjlPmgSGo14YXy2it9.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@chixi: Multicooker, średnio 1,5kW mocy, 5 godzin gotowania wieprzowiny, aby ją zjeść
5 * 1,5kW = 7,5kW
7,5kW * 0,3zł = 2,25 zł
za ugotowanie jednego posiłku to ja podziękuję i wolę kuchenkę gazową
  • Odpowiedz
  • 18
@FoxX21 tylko to jest ponad 2kg mięsa czyli ok 10 porcji co na porcję daje już śmieszna wręcz kwotę za komfort (bo nie muszę tego pilnować i robi się pod moją nieobecność)
  • Odpowiedz
7,5kW * 0,3zł = 2,25 zł


@FoxX21: W jakiej taryfie masz 0,3zł za kWh?

Multicooker ma termostat, po osiągnięciu zadanej temperatury, grzałki się wyłączają.
Wyłączone grzałki nie pobierają 1,5kW.
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: Pierwszy raz robiłam w multicookerze, imo jest optymalnie - zrobiła się w miarę szybko, jest soczysta i generalnie wszystko jak trzeba ale dużo pewnie zależy od konkretnego urządzenia. Będę próbować z mniejszymi temperaturami ;)
  • Odpowiedz
@chixi: no dobra, bo myślałem, że tego jest dużo dużo mniej, jak tak to jeszcze ujdzie


@FoxX21: Policz ile Twój komputer prądu zużywa i zastanów się czy warto te pieniądze wydawac na wykop
  • Odpowiedz
@chixi: jaki masz model i jakiej firmy? Powiem ci, że pierwszy raz o tym słysze, ale jak zrobiłem research to wydaje się być to bardzo ciekawe i poważnie zastanawiam się nad kupnem, zwłaszcza, że kuchnia u jest jest w wersji mikro i nie mam nawet piekarnika. A jeszcze jak prawisz, że jest spoko, to tym bardziej zachęca mnie do zakupu :D
  • Odpowiedz
  • 0
@chixi robiłem tyle razy wieprzowinę w multicookerze, że mi się już przejadła. Moim zdaniem w piekarniku wychodzi lepsza, przynajmniej wersja z pomidorami.
  • Odpowiedz