Wpis z mikrobloga

Multicooker to jednak jest genialna sprawa. W życiu bym sobie nie kupiła, ale dostaliśmy w prezencie jak się okazuje jest mega. Mogę sobie nastawić wolne gotowanie z opóźnieniem startu, dziś mnie olśniło że to będzie świetne też do sous-vide! Bardzo polecam. Na zdjęciu szarpana wieprzowina po 5h w 110°C wieczorkiem będą kanapki i przepis! #gotujzwykopem
c.....i - Multicooker to jednak jest genialna sprawa. W życiu bym sobie nie kupiła, a...

źródło: comment_n14Fgw0NEdHwXvgjlPmgSGo14YXy2it9.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@chixi echhh te przepisy na pulled pork. Posyp wszystkim co lubisz, wrzuć do piekarnika/na ruszt/do mutlicookera i czekaj aż będzie można porwać.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: dlatego właśnie multicooker jest taki mega bo ustawiam opóźniony start i robi się jak mnie nie ma :D
@Arhus: mam go od roku i dopiero zaczynam odkrywać możliwości ;) robię w nim gulasze, zupy, zapiekanki, lubię go :)
@ssto: nie widzę różnicy szczerze mówiąc, tylko piekarnik lubi mi robić takie akcje jak losowe wyłączanie się więc ja go nie lubię
@jarezz: jest wyżej link, z biedry
@
  • Odpowiedz
  • 0
@Dakkar nieee, termomiks poza tym, że jest 20x droższy to jeszcze miksuje, to tylko piecze i gotuje
@Prz9 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Shmit bo to sie szarpie! Nawet sobie można kupić takie pazury do szarpania co wyglądają jak pazury niedźwiedzia!
@Maxxtom ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz