Wpis z mikrobloga

Mundialowe #ciekawostki

1. Niemcy mogą być pierwszym zespołem od czasów legendarnej Brazylii Garrinchy i Pelego z 1962 roku, który obroni tytuł mistrza świata. Jeśli wygrają w Rosji mogą też zrównać się z Brazylią w liczbie wywalczonych tytułów MŚ - Brazylia ma ich 5, Niemcy 4.
2. Dotychczas w historii zdarzyły się czteyr przypadki, gdy drużyna wygrywająca Mundial wygrała wszystkie swoje mecze na turnieju - Urugwaj (1930, 4/4 zwycięskie mecze), Włochy (1938, 4/4) i dwukrotnie Brazylia (1970, 6/6 oraz 2002, 7/7).
3. Reprezentacja Brazylii jest jedyną, która uczestniczyła we wszystkich Mundialach. Posiada też 25% wszystkich Pucharów (5/20).
4. Wszystkie Mundiale wygrywały tylko reprezentacje z Europy (11/20) oraz Ameryki Południowej (9/20).
5. Wszystkie reprezentacje gospodarzy turnieju prócz RPA (2010) wychodzili z grupy lub osiągali drugą rundę. W 30% przypadków (6/20) gospodarze zostawali końcowymi triumfatorami.
6. Od Mundialu w 1986 roku, zwycięzca turnieju wychodził wcześniej z pierwszego miejsca w grupie.
7. Ostatnie dwie drużyny, które broniły tutyłu odpadały już w fazie grupowej - Włochy w 2010 (zwycięzca z 2006) oraz Hiszpania (zwycięzca z 2010).
8. Jeśli Portugalia wygra Mundial w Rosji, będzie czwartą drużyną, która wygrała po kolei Euro oraz Mundial. Wcześniejsze reprezentacje to: Niemcy Zachodnie (Euro 72', Mundial 74'), Francja (Mundial 98', Euro 00') i Hiszpania (08' Euro, 10' Mundial, Euro 12')
9. Włosi nie awansowali na Mundial po raz pierwszy od 1958 roku i są jedynym zespołem spośród ośmiu, które kiedykolwiek wygrywały Puchar Świata, który nie zagra w Rosji.
10. Meksyk brał udział w rekordowej liczbie Mistrzostw Świata nie wygrywając trofeum (16 razy).
11. Najwięcej czerwonych kartek w historii turniejów otrzymali piłkarze brazylijscy (11), argentyńscy (10) oraz reprezentanci Urugwaju (9).

#mundial #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #historia #mundial2018 #reprezentacja #sport
J.....y - Mundialowe #ciekawostki

1. Niemcy mogą być pierwszym zespołem od czasów ...

źródło: comment_ZEPlfokEnBLhzdLT40NLjzRT1bN3mit2.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz