Wpis z mikrobloga

mirki mam pytanie do #programista15k i do znawców html5

zasadniczo jestem człowiekiem starej daty, wiele lat temu zdobyłem pewne umiejętności w Adobe Flash, nawet liznąłem javascript, dość dobrze poruszam się w CSS, wiedzy tej jednak w ostatnich latach absolutnie nie rozwijałem - mijały lata, pojawiły się nowe technologie, między innymi HTML5

dziś próbowałem zgłębić ten temat - i tu rodzą się moje pytania, pewnie głupie i laickie

1. Załóżmy że chciałbym zrobić baner animowany w języku html5
a) jakich narzędzi powinienem użyć?

Czy profesjonaliści piszą to w notatniku? tworzenie tych animacji, w podobny sposób jak się tworzy strony html? na zasadzie, takiej jak w tym linku: https://codepen.io/dominicpedro/pen/hJnFe

Czy też cały ten blamaż, pomija się programami, w rodzaju Adobe Animation?

b) Co powinno się umieć, będąc tzw. programistą animacji w HTML5?

#pytanie #informatyka #html5
  • 2
Osobiście w banery się nie bawiłem i do "programisty 15k" mi daleko, a i animacji zbyt często nie piszę, ale coś tam mogę doradzić.

Jak chcesz czegoś w miarę łatwego do nauki to obczaj jquery. Ewentualnie w css3 też możesz robić animacje (zależy czego potrzebujesz).

Notatnik jest be. Polecam webstorma albo visual studio code (ten drugi jest darmowy i nadaje się do właściwie każdego języka programowania, tylko trzeba użyć odpowiednich pluginów).

O