Wpis z mikrobloga

cześć Mirki - mam kilka pytań odnośnie #office365 i #exchange.
Mam firmę o nazwie gratuluje, która posiada domenę oraz pocztę w home.pl.

Firma ma powiedzmy 20-30 pracowników. Zastanawiam się nad migracją wszystkich użytkowników do Office365 Business Premium.
Najbardziej zależy mi na #sharepoint.
Wyczytałem, że jest tam również dostępna usługa exchange online.

Czyli w tym momencie jakby to wyglądało ? W panelu Office365 z poziomu administratora podpinam domenę mojej firmy gratuluje.pl i przekierowuje serwer mailowy na exchange online ?
Mógłby mi ktoś to w paru prostych zdaniach wytłumaczyć ? Interesuje mnie to, ponieważ z tego co widziałem każdy z użytkowników będzie miał 50GB na skrzynkę pocztową.

#informatyka #it #office #servermasterrace #microsoft
  • 15
Z panelu admina podpinasz domenę na portalu office365 - korzystasz z kreatora który prowadzi krok po kroku, ustawiasz w domenie DNS w celu uwierzytelnienia ze jest Twoja. Po weryfikacji wykupujesz licencje na określona liczbę użytkowników i zakładasz im konta. W pakiecie masz dostęp do pakietu office, ad, sharepoint i innych. Prosta sprawa, mam u siebie w firmie.
@Pico367: Pytanie za 100 punktów.
Powiedzmy, że wykupiłem licencję na 15 użytkowników, a użytkowników w firmie mam 30.
Czy tych 15 ludzi już będzie mogła korzystać z exchange online ?
@Gratuluje: Tak, da się tak ustawić żeby skrzynki z jednej domeny były w części na Exchange'u a w części na poprzednim hoście. Taka opcja hybrydowa.

btw, samo przepięcie domeny wystarczy jeżeli chcesz odbierać nowe wiadomości na Exchange. Żeby mieć dostęp do istniejących wiadomości potrzebna byłaby dodatkowo migracja skrzynek.
@Gratuluje: @ElManiana: Spoko. Jeżeli potrzebowalibyście licencji albo pomocy przy migracji piszcie na priv. Zajmuję się tym na co dzień.

Odradzam podpinać kartę i brać licencje bezpośrednio przez MS. To jest najdroższa opcja. Nie chodzi mi o to żebyście brali ode mnie, po prostu u jakiegokolwiek partnera MS dostaniecie taniej niż przez sam MS.
@Mirkosoft: To ja mam w sumie jeszcze pytanko.
W momencie gdy podepnę domenę za pomocą tego kreatora Office365 to nie będzie równoznaczne z tym, że poczta zacznie mi przychodzić na exchange, tak ?

I drugie pytanie. Załóżmy, że podpiąłem domenę i adres logowania do usługi Office365 dla pracownika Jan Kowalski wygląda tak: j.kowalski@gratuluje.pl
Z tym, że 4 miesiące temu Jan Kowalski, założył sobie konto w usłudze Microsoft na adres mailowy j.kowalski@gratuluje.pl
@Gratuluje dopóki nie przekierujesz dns w domenie bedzie działało na home.Pózniej po zmienię rekordów zacznie przychodzić na exchange online jeżeli bedzie adres @ w exchange online. Hybrydy nie robiłem ale nie moze przyjsc jeden mail na dwa serwery moim zdaniem ale moze @Mirkosoft: cos wiecej powie bo w sumie sam jestem ciekawy. Co do drugiego pytania to nie bedzie. W pakiecie z office365 dostajesz skype dla firm który bedzie działał jako
@Gratuluje:
Skype, nie będzie kolidowało. Adres e-mail w Skype to jest po prostu login. Pomyśl o tym jak o numerze telefonu który przenosisz od operatora do operatora. Teraz masz numer tel na home, przenosisz go do Exchange Online. I tyle, nic więcej się nie dzieje. Dalej masz ten sam numer, dalej jest na Ciebie zarejestrowany.
Skype i Skype dla Firm to dwa różne systemy.

Domena, tak, w momencie kiedy przepniesz domenę