Wpis z mikrobloga

Ciekawe zagadnienie. Czerwony powinien wrócić na swój pas zanim zacznie się linia ciągła z tego co pamietam. Poza tym wyprzedzanie na skrzyżowaniu też nie jest dozwolone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czerwony dostanie najwyżej mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu, niebieski będzie sprawcą kolizji.


#!$%@? mnie to niemiłosiernie, ale niestety jest tak jak @Stragan mówi.
  • Odpowiedz
@Stragan: @Bartas1992PL: @jaceks653: @j557: jeśli ja jestem kierowcą z czerwonego a dziś będzie 7 dzień od przyjęcia mandatu to mogę coś jeszcze zrobić? na miejscu zdarzenia policja powiedziała że to moja wina bo linia ciągła to się nie kłócilem i przyjąłem mandat a teraz coraz więcej osób mówi mi że to nie ja spowodowałem wypadek
  • Odpowiedz
@aksal89

Jeżeli skręcający dostanie strzała w tylną część pojazdu to faktycznie wina może być wyprzedzającego bo można domniemywać że zaczął on wyprzedzać jak ten przed nim już skręcał. Ale ogólnie zastosowanie ma:

Art. 22. PoRD
1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej
  • Odpowiedz
@Hans_Olo: po zdarzeniu miałem przyjemnośc rozmowy z innym policjantem który stwierdził że gdyby to on był na miejscu to co najwyżej dostałbym mandat za wyprzedzanie na ciągłej a nie za spowodowanie kolizji

@Stragan: ja prawy przód on lewy przód
  • Odpowiedz