Wpis z mikrobloga

@MrocznaKapibara:
Już sama retoryka czy chodzenie do kościoła jest głupie to temat na inną dyskusję.
@camelopardalis: Przeczytałem i widzę że mamy trochę różne koncepcje tego co można a nie można łączyć. @haes82 twierdzi że kiedy ktoś powie że wiara w niewidzialnych ludzi jest głupia, a chodzenie to kościoła jest be, to ludzie uznają go za gimboateistę. W tym argumencie chodzi TYLKO o to jaka jest reakcja na tego typu twierdzenia.
  • Odpowiedz
@ArtWrt147 kolego, tak naprawdę to wszystko do wszystkiego można porównywać do woli. Tyle że jedne porównania mają sens, drugie nie. I chyba w tym rzecz. A ponadto śmianie się z ludzi chodzących do Kościoła jest gimboateizmem. Każde nabijanie się z ludzi jest "gimbizmem". Nie wierzysz w Boga? Jesteś ateistą. Śmiejesz się z ludzi którzy chodzą do kościoła? Jesteś gimbusem. A że akurat poruszamy kwestię wiary, to nazywa się to gimboateizm. Prawdziwy racjonalny
  • Odpowiedz
@camelopardalis: ja nie śmieję się z ludzi którzy chodzą do kościoła (aczkolwiek czasami mam bekę z niektórych zachowań ale ty też byś pewnie miał), bawi mnie natomiast sama idea dzielnego dreptania do specjalnej salki w specjalny dzień tygodnia bo bozia inaczej ma cię w pupce. Czy nabijam się z ludzi którzy tak robią? Nie. Nabijam się z mentalności która nimi kieruje. To jest ta sama mentalność która każe im wierzyć w
  • Odpowiedz
@nie_daje_rady: ale bez sensu, moderacja wzorem uczciwości. Kilkunasty raz wklejasz mi ten sam screen sprzed roku. Wrzuciłem kilkaset znalezisk, jedno źródło okazało się niewiarygodne, co sam zgłosiłem, a ty ciągle to samo.

Jak chcesz pogadać to odnoś się do poruszanych argumentów, a nie odgrzewaj starych kotletów ad personam.
  • Odpowiedz
mówisz, że Mieszko 1 nie nie ma już wpływu na nasze życie, a obchodzimy w tym roku 1000 lat państwa Polskiego, które liczone jest od chrztu księcia Polan Mieszka. Uważam, że ma ogromny wpływ poprzez decyzje podjęte 1000 lat temu, zgodzisz się ? Chrystus też był widzialnym człowiekiem, w Watykanie jest całun turyński.


@szczam_na_mlodziez: Tysiąclecie państwowości polskiej obchodzimy w tym roku? Czyli chrzest Mieszka I miał miejsce w 1018, w momencie
  • Odpowiedz
@nie_daje_rady: i na cóż te twoje linki, screeny i dowody, jak gimboateiści na wypoku poprą najglupszy debilizm, byle atakował kościół? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tyle piszą o naukowości i prawdzie, a jak przychodzi co do czego i ktoś pisze prawdę w opozycji do ich kłamstw, to go wyśmiewają i atakują.

Gdy ktoś świadomie wybrał trwanie w głupocie, to nic się nie zrobi. Jedyne co można zrobić, to
  • Odpowiedz