Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim!
Jestem studentką ostatniego roku bezzałogowych systemów powietrznych (Unmanned Aircraft Systems Design) i piszę pracę magisterską o komunikacji pomiędzy dronami, a stacją naziemną. Loty VLOS, BVLOS, opis linku radiowego GDC do UAV z geometrią toru transmisyjnego, anteny i czynniki wpływające na jakość transmisji, link budget oraz spodoby modulacji w zależnosci od rodzaju przesyłanych informacji to główne punkty mojej pracy.
Czy ktoś jest zorientowany w temacie albo może polecić jakieś pozycje literaturowe/artykuły/fora w tym związane?
Każda informacja jest dla mnie przydatna! Z góry dziękuję!!

#drony #dron #rc #uav #lotnictwo #technologia #studia #studbaza #magisterka
Pobierz Audiolka - Cześć wszystkim!
Jestem studentką ostatniego roku bezzałogowych systemów ...
źródło: comment_A1b8uDLxW46a9XSaCWhraVdKgEXDqCA1.jpg
  • 10
@Audiolka: tak naprawdę to Twoja praca będzie głównie o komunikacji radiowej, bez większego znaczenia czy to GCS <-> UAV czy coś innego, tak rozumiem z opisu.

Spróbuj wołać po tagach #radio #krotkofalarstwo i szukać stron/for w tym temacie.
Sugerowałbym na Google Scholar wyszukiwać artykułów naukowych (najlepiej po angielsku) wykorzystując frazy typowo "radiowe", pod konkretne zagadnienie np. "radio antenna design".

Czeka Cię dużo czytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vans , @a231: : Dzięki, ze Scholar i z bazy uczelni korzystam ale poszukam teraz też pod innym kątem. Wiem, że czeka ale w sumie to dość przyjemny temat.

@Wu70: Z doświadczenia wiem, że ludzie mogą mieć w swoich archiwach o wiele cenniejsze maateriały do pracy niż da się znaleźć za pomocą wyszukiwarki, dlatego pytam.