Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że poniższy scenariusz się nie wydarzy, ale mam "czutkę", że właśnie tak będzie. Ja mimo to będę ten zespół wspominał bardzo dobrze.

Przede wszystkim rozumiem, że rolą kibica jest oceniać i krytykować. Ale w pierwszej kolejności wychodzę z założenia, że Nawałka będąc selekcjonerem powołuje tego, kogo chce. Tym bardziej, że przez kilka lat pracy zasłużył na kredyt zaufania. Będzie chciał zabrać do Rosji Peszkę, to zabierze. Będzie chciał zabrać Mączyńskiego - zabierze. Będzie chciał zrezygnować ze zdolnych Żurkowskiego albo Szymańskiego - zrezygnuje. Po to dajemy komuś możliwość bycia selekcjonerem, żeby mógł decydować kogo chce mieć w zespole i ten zespół zbudować według swojej wizji.

Ale co będzie, jeżeli przegra?

Jeżeli nie wyjdziemy z grupy i przegramy sportowo, to zacznie się deprecjonowanie całej pracy, którą Nawałka wykonał z tym zespołem przez kilka lat. To on stworzył dla kadry Milika i znalazł mu miejsce na boisku, to on zbudował drugą linię z Mączyńskim, gdy Zieliński i Linetty nie byli gotowi wziąć na siebie poważniejszej roli, to on postawił na Pazdana i w pełni mu zaufał, mimo że jeszcze przed pierwszym meczem Euro 2016 Pazdan był wskazywany jako ten, który #!$%@? reprezentacji cały turniej. Kilka następnych przykładów, gdy Nawałka stworzył coś z niczego pewnie można jeszcze znaleźć.

Ale będzie wystarczyło, że zajmiemy 3. miejsce w bardzo trudnej grupy i za chwilę się okaże, że ten Nawałka to miał właściwie same wady - powoływał nie tych, co trzeba, wygrywał szczęśliwie i miał nudne konferencje prasowe. Wtedy się zacznie chóralne: "czas na zagranicznego trenera!". Przyjdzie ktoś z zagranicy, powie, że "football is a simply game" albo inny banał, który w języku angielskim brzmi lepiej, niż w polskim i zacznie się niesamowite podniecenie. Teraz przyjechał prawdziwy trener i on nam powie, jak mamy grać, jak myśleć i co robić.

A Nawałka? "Niech #!$%@?, nieudacznik!".

#pilkanozna #reprezentacja #ms2018
Pobierz V.....o - Mam nadzieję, że poniższy scenariusz się nie wydarzy, ale mam "czutkę", że ...
źródło: comment_WY5SSs8qfxkTn0pSt2ozTyMHqIEevU5e.jpg
  • 11
@Venro: zacznijmy od tego, że nasi piłkarze są bez formy. Z ME nam się udało, mogliśmy się tam spokojnie pokusić o finał, bo Portugalia byłą na wyciągnięcie ręki, gdzie trzebało dołożyć tylko jedną bramkę, a nie bronić się przez 115 minut. Walia to fenomen w półfinale, ale mieli fajną drabinkę jak my. No i Francja w finale :)
@Venro: dla mnie najwieksza niespodzianka chyba byl mila, taki juz troche stary pilkorz z ekstraklapy ktory za niedlugo mial juz konczyc kariere, a nigdy nie zapomne jak w meczu ze Szkocja okiwal dwoch kolesi i wysunal taka elegancka seteczke grosickiemu, ktory trafil w slupek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawalka ma nosa do tych pilkarzy i trzeba mu to przyznac, tylko nie lubie u niego tego, ze robi
@Venro: ja u nawalki na prawde nie widza zadnego kunsztu i zadnej taktyki trenera. Milika to on nie znalazl tylk zaczal byc gwazda ajaksu. Krychowiak w pierwszych powolaniach to pilkarz bez ktorego sevilla nie zaczynala meczu. A glik to kapitan wlskiego zespolu. Lewy i piszczek blaszczywski.

Pana pazdana to wyciagnal beenhakker bo mu koles pasowal do stylu jego taktyki, choc wszyscy wskazywali innego pilkarza gornika, chyba zagornego czy jakos tak.

Jedyna
@kodyak:

Milika to on nie znalazl tylk zaczal byc gwazda ajaksu.


Żadną gwiazdą w Holandii to on wtedy nie był. Milik do meczu z Gibraltarem w el. do ME zagrał w lidze holenderskiej jeden raz (60 minut do 4. kolejki). Wtedy wszyscy spodziewali się, że Milik zamiast z Gibraltarem i Niemcami, to zagra w U-21 (ważny mecz z Grecją).

Pana pazdana to wyciagnal beenhakker bo mu koles pasowal do stylu jego
@Venro: Na malkontentów trzeba kłaść #!$%@?, nie ma rady. Zawsze się znajdą. Ogarnięci wiedzą że potencjał drużyny jest na wyjście z grupy, a dalej to kij wie. Ćwierćfinał jak dla mnie będzie mega sukcesem.
@Venro: a jak sie pazdan mial znalezc jak to byl czlowiek beenhakkiera. U nawalki koles trafil bo

Nikogo innego nie bylo
Bo mial juz doswiadczenie reprezentacji

No nie wiem. Ja kojarze jak milik napierdzielal bramki z daleka w ajaksie i juz sie o nim pisalo. Stad powolania.

Na temat grosickiego to napisz jeszcze ile strzelonych w sparingach a ile w meczach o stawke. Bo to zamydla sytuacje
@kodyak u Leo to pazdan zagrał łącznie 5 spotkań i do tego 4 z ławki bodajże.

Zresztą trener reprezentacji nie ma za zadanie wyciągać ludzi z kapelusza tylko budować taktykę że sprawdzonych ligowo zawodników. Za granicą mało kto bierze ludzi średnich lub nie grających.
@BaRi: oczywiscie. Wlasnie o to chodzilo ze bral go zeby zaczal sie przyzwyczajac sie do gry. Zeby zaczal rozumiec styl. U nas brakuje takiej kultury rozwoju zawodnika. Ronaldo dosc dlugo siedzialbna lawie w MU choc jak wychodzil to strzelal grad bramek. Stad koles u nas w wieku 28 lat jest juz wrakiem rzemieslnikiem a na zachodzie zalicza najlepsza forme.