Wpis z mikrobloga

@gailanonim: na więcej niż 2,5k w średnim mieście u kogoś bym nie liczył. Prywatna praktyka to myślę do 4-5k licząc godzinowo jak za jeden etat (ale tutaj mam na myśli pacjentów prywatnych bez NFZ, czyli musisz być bardzo rozpoznawalny).
  • Odpowiedz
Miasto to Kraków. A pytam bo mam dylemat między infą a fizjoterapią. Portfel chce programować a serduszko zająć się fizjoterapią. Dla jasności programowanie nie tylko z powodu kasy ale to też jedno z moich zainteresowań.
  • Odpowiedz
@gailanonim Jeśli to prawda co piszą na Wykopie, to wybrałbym informatykę. Pamiętaj że fizjo trwa teraz 5,5 roku. Ja jestem dość mocno zaangażowany w fizjo, a mimio to wybrałbym informatykę. Tyle też że jestem na początku drogi zawodowej, więc może jeszcze będę zarabiał jakieś hajsy. A jeśli chcesz pracować ze sportowcami to ogarnij technika masażu (w trakcie informatyki) + parę kursów.
  • Odpowiedz
@AGMateusz Szczerze mówiąc to nawet myślałem o takim rozwiazaniu (informatyka + kursy). Tylko wiesz, w programowaniu lubię rozwiązywanie problemów, a nienawidzę części gdzie muszę się uczyć (jakieś filmiki, książki). Natomiast gdy mowa jest o ćwiczeniach, biomechanice, anatomii czy fizjologii to jestem gotów temat wałkować przez kilka godzin. Już kiedyś byłem zdecydowany na pierwszą "drogę", ale ziarnko niepewności zasiał we mnie ziomek z fizjologika.pl który pisząc o zarobkach mówił, że te przekraczajace
  • Odpowiedz
@gailanonim można przekroczyć 10k ale to jest praca od rana do wieczora. Przyjmij że masz pacjentów od rana do po południa full (co się rzadko zdarza, bo przeciez gro ludzi pracuje). To masz 6 dziennie (przerwa, sprzątanie). Każdy po 100 złoty. 20 dni pracujących. 20*600 to jest 12k. Kosz wynajmu gabinetu około pewnie 2km zostaje 10k. Składka, ubezpieczenie, program do dokumentacji - 80 zł miesięcznie. Księgowa do tego. 10k to bardzo
  • Odpowiedz
@AGMateusz: swoją drogą w kwestii kursów. Wiesz może jakie warunki trzeba spełnić aby zostać trenerem ot choćby terapii manualnej (czy jakiekolwiek metody fizjoterapeutycznej)? Kiedyś się nad tym zastanawiałem, przeszukałem kilka stron, w tym IFOMPT i nic nie znalazłem.
  • Odpowiedz