Wpis z mikrobloga

Mam DJI Spark. Od jakiegoś czasu mam problemy z płynnością obrazu na smartfonie. Najpierw kupiłem jakiś zwykły kabel OTG za parę groszy na allegro, który po niedługim czasie pękł przy wtyczce, kupiłem więc w Media Expert podobny (za 15 zł) no i w sumie obraz jak się ciął, tak się tnie. Na wifi to już w ogóle pokaz slajdów i problemy z łącznością. Jaki kabel polecacie? A może problem leży po innej stronie?
Zrobiłem FCC mode praktycznie od początku latania.

#drony #pytanie #technologia #dji #spark
  • 12
  • Odpowiedz
@ZglaszamToDoProkuratury: Używasz oficjalnej aplikacji czy zmodowanej? I która wersja? Spróbuj wyłączyć w opcjach zapisywanie zapisywanie pliku cache na telefonie albo przełącz żeby zapisywał na karcie pamięci, u mnie pomogło z płynnością i zawieszaniem się apki.
  • Odpowiedz
@ZglaszamToDoProkuratury: Jak masz oficjalną, najnowszą wersję apki to nie działa Ci już mod FCC który zrobiłeś na początku, teraz trzeba całą apkę modować żeby mieć FCC. Do tego w oficjalnej nie ma manualnego wyboru częstotliwości na jakiej latasz więc przełącza się 2.4/5.8 nawet w czasie lotu i wtedy potrafi się przyciąć. Zrób sobie własną apkę z modami jakie chcesz:
https://github.com/Bin4ry/deejayeye-modder
tu masz opis:
  • Odpowiedz
@Schrebatsky:

Jak masz oficjalną, najnowszą wersję apki to nie działa Ci już mod FCC który zrobiłeś na początku

O tym nie wiedziałem. Już sam nie wiem w czym jest problem, nawet na wifi w bardzo bliskich odległościach mam przycięcia i gubienie łączności.
A ta apka z modami raczej odpada. Powinno przecież działać wszystko bez dodatkowych kombinacji.
  • Odpowiedz
@Bobokkk: możesz sam sprawdzić w jakim trybie latasz - zobacz czy w ustawieniach częstotliwości 2.4 Ghz masz 11 kanałów - jeśli tak to masz FCC, jeśli 13 kanałów to masz europejskie CE.
  • Odpowiedz
Jak masz oficjalną, najnowszą wersję apki to nie działa Ci już mod FCC który zrobiłeś na początku, teraz trzeba całą apkę modować żeby mieć FCC.


@Schrebatsky: oczywiście nie jest to prawda. Wczoraj robiłem FCC na nowo bo sobie przypadkiem wyłączyłem. Procedura standardowa - floater i jazda.
  • Odpowiedz