Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, dzisiaj siedząc sobie i przeglądając jutuby natrafiłem na niesamowity kanał. Mianowicie na kanał Igora, który ma 13 lat i jest niewidomy, a na pianinie gra jak jakiś wirtuoz. Na początku nie zdawałem sobie sprawy z tego, że ten uroczy chłopak jest niepełnosprawny, a kiedy się o tym dowiedziałem byłem w ciężkim szoku.

Polecam gorąco obczaić sobie tę osobę i dać młodemu lajka, niech się cieszy i widzi, że jego praca jest doceniana :)
link do kanału

#yt #youngmulti #pianino #mlodytalent
  • 6
  • Odpowiedz
@vertibird1: wzrok nie ma za wiele do rzeczy przy grze na pianinie - grając z nut, patrzysz się na te nuty, a nie na klawisze, czyli niejako "piszesz bezwzrokowo". Oczywiście niewidomy nie ma opcji grania z nut, ciężej jest mu się uczyć, ale jak już się nauczy - gra tak samo albo prawie tak samo jak inni.
  • Odpowiedz
@vertibird1: w sumie to robi to samo co tysiące, może dziesiątki tysięcy dzieciaków ze szkół muzycznych. Można mu dać suba za to, że jest niewidomy i żeby mu przyjemniej było (dostał ode mnie), ale na pewno nie za to, jak gra czy że w ogóle gra, bo to zupełnie normalna gra normalnego trzynastolatka który trochę nad tym posiedział.
  • Odpowiedz