Wpis z mikrobloga

@Arkil: no ale to co wiem przedstawiciela twierdzi,że zastrzegli sobie nazwę. W poniedziałek mogę nadać namiary na firmę itd., ale jestem ciekaw czy to jest legalne bo maja wódkę smakową o nazwie bimber.
@octave25 przedstawiciel to sobie może #!$%@?ć tak bo ktoś wyżej mu powiedział i powtarza. Generalnie jest jeszcze opcja, że zastrzegli to słowo z jakimś znakiem graficznym i chyba tak można, ale samo słowo bimber nie "należy" do nich. Kiedyś o tym czytałem

@octave25: ja się w ogóle dziwię że udzielono im prawa ochronnego

Nie udziela się prawa ochronnego na oznaczenie, które:
składa się wyłącznie z elementów, które weszły do języka potocznego lub są zwyczajowo używane w uczciwych i utrwalonych praktykach handlowych

ja bym wnioskował o unieważnienie
@octave25:
Zastrzeżenie słownego znaku towarowego "bimber" w klasie alkoholi byłoby nieskuteczne, bo to nazwa gatunkowa. W polskim rejestrze jest trochę znaków towarowych "bimber", ale zawsze z dodatkiem. Np. "bimber podlaski", "bimber białowieski", "bimber kurpiowski", "bimber wódka" etc.

Jest też jeden znak słowny "bimber", ale nie dotyczy alkoholi.

Moim zdaniem nie dostali prawa ochronnego na taki znak towarowy i po prostu kłamią.
@GordonLameman3: w poniedziałek dostarczę zdjęcia i namiary na firmę, która jest zarejestrowana w UK. Widziałem uk duty stempel wiec jakoś to zarejestrowali. Z tego co pamietam to na butelce jest:
Bimber pod tym słowem vodka infused. Ciekaw jestem jakim cudem to jest to znak towarowy?
@Sroka W mojej opini nie powinno być problemów. Jedynie znak unijny 011818689 moglby sie przyczepic do klasy 35. Ale prawda jest taka, ze od ponad roku w Polsce mamy tryb rejestrowy a malo ktora firma monitoruje aktualne zgloszenia.