Wpis z mikrobloga

Zrobiłem coś w stylu szwajcarskiego rosti- kilka ziemniaków starłem na grubej tarce, do tego jajo, pieprz i sól, wybełtałem i wszystko na patelnię ze smalcem i kilkoma skwarkami.


@math1982: a to nie jest sposób na robinie zwykłych placków ziemniaczanych? :P
@math1982: nie ma to jak szukanie wyszukanych nazw dla zwyklych plackow ziemniaczanych xD szwajcarskie rosti hah

@Aquafresz Polskie placki ziemiaczane robi się trochę inaczej.
Choć niewątpliwie można to nazwać plackami zuemiaczanymi tyle ze szwajcarskimi.
Zrobiłem coś w stylu szwajcarskiego rosti- kilka ziemniaków starłem na grubej tarce, do tego jajo, pieprz i sól, wybełtałem i wszystko na patelnię ze smalcem i kilkoma skwarkami.


@math1982: a to nie jest sposób na robinie zwykłych placków ziemniaczanych? :P
@Limonene W polskich scierasz na drobnych oczkach albo wręcz w jakimś mikserze na miazge. I w polskich dodaje się maki jeszcze.
W polskich scierasz na drobnych oczkach albo wręcz w jakimś mikserze na miazge. I w polskich dodaje się maki jeszcze.


@Variv: ja na grubych oczkach ścieram, zależy co kto lubi.
A i wszędzie gdzie sprawdziłam rosti jest określane jako placek ziemniaczany :P
@Limonene: w zeszlym roku byłem w Szwajcarii to taka bardziej jakby babka smazona na patelni podaja do tego sadzone na wierzch. A placki robie scierane albo na grubej albo na cienkiej tarce, odsaczam sok i odzyskuje skrobie, daje majeranek i pokrojona drobno cebule i jajo i na gleboki tluszcz.