Wpis z mikrobloga

Mam pytanio prośbę, zna ktoś może jakąś alternatywe dla "sałatki do obiadu" w stylu mizeria, albo z kapusty kiszonej. Mam już powoli dość jedzenia tego w kółko. Próbowałem gotowaną marchewke podsmarzać, ale powoli też się nudzi. Ktoś coś i najlepiej łatwego w przygotowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziękuje i życze Miłego Dnia
#gotujzwykopem #kuchnia
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rostagma por w półksiężyce, trochę (tak z 1/2) jabłka startego na tarce plus majonez i śmietana/jogurt Kalarepka starta, koperek plus majonez i śmietana/jogurt Surówka dwudniowa - pod tym hasłem szukaj w internetach, jest bardzo smaczna tylko wychodzi jej strasznie dużo (ale za to można dlugo trzymac w lodowce)
  • Odpowiedz
@Rostagma: PIECZONY KALAFIOR!
Do miseczki wlewasz trochę oliwy i dorzucasz przyprawy: sól, pieprz, papryka słodka, papryka ostra - to taka podstawa, ja jeszcze dodawałem trochę kminu rzymskiego i na co tam miałem jeszcze ochotę - wszystko mieszasz.
Dzielisz kalafiora na różyczki i układasz na blaszce do pieczenia i pędzelkiem takim smarujesz tego kalafiora tą oliwą z przyprawami i JEB do piekarnika. No wychodzi kozacki taki kalafior (a należę do osób
  • Odpowiedz
@RBNG: nie do końca wiem jaka temperatura, bo ja to zawsze robiłem w takim jakby wolnostojącym opiekaczu. Zawsze wychodziło koło 20 minut, grzanie z góry i z dołu. Obstawiam ze to jakieś 180 stopni. Wiadomo jak po 20 minutach jeszcze nie jest wystarczająco przypieczony to trzymasz dziada jeszcze chwile (ostrożnie!)
  • Odpowiedz