Wpis z mikrobloga

Mam seata leona 1; 1.6 B+G105km i ciągle mi się świeci kontrolka check engine; mechanik sprawdzał vagiem i było coś z zaworem EGR, zrobił adaptację i kontrolka zgasła jednak po odebraniu auta i pojeżdżeniu trochę, zatankowałem lpg, wyjechałem ze stacji i znowu kontrolka się zaczęła świecić i już tak się zawsze świeci... Co to może być? Warto się tym przejmować w ogóle?

#leon #auto #mechanikasamochodowa #samochody
  • 8
@Solidarny: W ogóle cały czas jest zaświecona. Nie ma tak że jak przełączę na benzynę to gaśnie :/ Czemu myślisz że nie adaptował? To jest jakaś skomplikowana procedura czy może to nie ma nic wspólnego? nie znam się na tym także ten..
U mnie check wyskakiwał na lpg z powodu przepływomierza (niby działał ale gaziarz mówił ze słabo). Doraźnie zwiększył jakość mieszanki. Od tamtej pory brak check’a. Moze u Ciebie to tez ten problem a nie Egr
@Solidarny: Od mechanika jechałem normalnie na gazie i było OK, ale że było go już dość mało to po zrobieniu z 20 km podjechałem na stację i zatankowałem, jak tylko wyjechałem ze stacji paliw to na prostej się mi zaświeciła kontrolka. Więc może to tylko zbieg okoliczności, nie potrafię powiedzieć czy to ma jakieś znaczenie
Pojechałem 100km do gazownika najlepszego w takim promieniu. Podłączył pod komputer, przejechał się i tak stwierdził. No i faktycznie po naprawie problem zniknął. Każdy mechanik wcześniej mi mówił ze przepływomierz działa prawidłowo. Wymiana przepływomierza konieczna u gazownika bo od razu musi dawkowanie przestroić