Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie związane z #nauka . Chciałem zacząć uczyć się podstaw informatyki i zastanawiam się nad uczęszczaniem do policealnej szkoły, właśnie w celu przyuczenia się na wyżej wspomniany kierunek. Czy ma ktoś może doświadczenie, albo jakąkolwiek opinie w tej sprawie i mógłby się wypowiedzieć? Czy takie szkoły mają sens? Proszę o opinie, naprawdę mi na ty zależy, a wiem, że wykopów społeczność jest bogata we wszelakich użytkowników typu #programista15k . Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
#kiciochpyta #informatyka #szkola #programowanie #bojesiezycia
  • 5
@soapchuck: jeżeli nie jesteś osobą, która jest w stanie nauczyć się sama, tj. musi ktoś nad Tobą stać z batem, to pewnie warto się zainteresować. Też zależy jak planujesz pracować dalej - niektóre firmy np. nie przyjmą nikogo bez studiów - nie wiem natomiast, jak HRy patrzą na szkoły policealne.
@Nikolay: to jak w końcu z tymi studiami? Sam znam kilku programistow ze srednim, ale coraz czesciej widzę, że te studia są wymagane. Chyba sie przestane uczyc frontu, skoro i tak nigdzie mnie nie przyjmą bez wyzszego na staż :D
@Kebabostry: studia Cię uczą po trochu wszystkiego: jakieś algorytmy, trochę SQL, trochę C++, trochę Java, trochę wszystko. Jak jesteś po studiach inżynierskich, to znaczy, że jest duża szansa, że nie jesteś kompletnym idiotą, bo udało Ci się zaliczyć na pierwszych semestrach fizykę/matematykę. To oczywiście zależy też od poziomu uczelni, ale cośtam dobrego o Tobie mówi.

Jak chcesz zarabiać jako freelancer i masz dużo samozaparcia, to wszystkiego nauczysz się sam i (nie
@Nikolay: studia inżynierskie przerwalem po dwoch latach, wiec fizyki, matematyki i inne rzeczy mam opanowane i wiem z czym to się je :) ale bez studiów tylko freelancerka? Za pół roku Ci napiszę, że jednak da się załapać na etat juniora ze średnim!
@Kebabostry: nie powiedziałem, że tylko. Napisałem, że "niektóre firmy" mireczku

Jakbym był HRem to krzywo bym patrzył na kogoś, kto przerwał studia i poszedł do szkoły policealnej :P Pewnie na juniora się dostaniesz, jak coś tam umiesz, ale po prostu będzie Ci trudniej. I tak większości rzeczy się człowiek uczy w pracy